Prestiżowy certyfikat ECTS Label dla Politechniki Łódzkiej

Statuetkę oraz prestiżowy certyfikat ECTS Label otrzymały w Brukseli władze Politechniki Łódzkiej z rąk unijnego komisarza ds. edukacji, szkoleń, kultury i młodzieży Jana Figela - poinformowała rzeczniczka PŁ Ewa Chojnacka. Certyfikat ECTS Label potwierdza, że uczelnia prawidłowo stosuje system transferu i akumulacji punktów zaliczeniowych - ECTS.

System punktowy ECTS (European Credit Transfer and Accumulation System) pozwala ustalić kryteria zaliczania poszczególnych okresów studiów na podstawie liczby punktów zdobytych w trakcie studiów. Dzięki temu powstał system rozliczania studenta zarówno wewnętrznie na uczelni, jak i przy wymianie międzynarodowej. Władze uczelni uważają, że ten system w prosty sposób umożliwia zdefiniowanie wszystkich warunków, jakie spełnić musi student, żeby mógł zaliczyć przedmiot i dalej studiować.

PŁ otrzymała certyfikat od Komisji Europejskiej jako jedyna uczelnia w Polsce. Jak powiedział po powrocie z Brukseli prorektor ds. kształcenia PŁ, dr Krzysztof Jóźwik, ECTS Label to przede wszystkim certyfikat potwierdzający zapewnianie dobrej jakości prowadzonych studiów i wymiany międzynarodowej".

"Partnerzy zagraniczni mogą więc mieć zaufanie do uczelni legitymującej się takim certyfikatem" - zaznaczył.

W związku z aplikacją do Komisji Europejskiej łódzka Politechnika przygotowała serwis informacyjny zintegrowany ze stroną główną uczelni. Składa się on z trzech części: informacji dla studentów, ogólnych informacji o uczelni oraz katalogu przedmiotów zawierającego szczegółową ofertę dydaktyczną realizowaną na wszystkich wydziałach PŁ, wszystkich formach i poziomach studiów. W dwóch językach - polskim i angielskim - na stronie umieszczono informacje o tym m.in., jakie kursy prowadzi PŁ, jakie są efekty kształcenia, ile punktów można zdobyć, w jaki sposób zaliczyć dany przedmiot, a nawet kto egzaminuje, kto prowadzi i jaka literatura jest potrzebna do danego przedmiotu.

Certyfikat ECTS Label przyznany został PŁ do 2013 roku. W całej Europie otrzymały go 22 uczelnie. JAW

PAP - Nauka w Polsce

agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 13.04.2023.  Rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak. PAP/Radek Pietruszka

    Ukraina/ Rektor Szkoły Głównej Handlowej doktorem honoris causa uczelni ekonomicznej w Kijowie

  • Prof. Andrzej Bochenek. Fot. arch. AHP

    Śląskie/ Prof. Andrzej Bochenek uhonorowany Wawrzynem Lekarskim

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera