Krakowski Park Technologiczny zaproszony do europejskiej sieci biznesu

<strong><a href="http://www.sse.krakow.pl/">Krakowski Park Technologiczny</a>, który zarządza Specjalną Strefą Ekonomiczną w Krakowie, został zaproszony do Europejskiej Sieci Centrum Biznesu i Innowacji EBN (European Business &amp; Innovation Centre Network).</strong> Sieć, działająca pod auspicjami Komisji Europejskiej, skupia ponad 200 platform biznesu i innowacji.

Jak poinformowała Barbara Wityńska-Słącz z KPT, krakowska spółka jest pierwszym polskim podmiotem gospodarczym przystępującym do EBN.

"Daje to ogromne korzyści dla rozwoju KPT: poznanie specyfiki działania na światowej arenie biznesu i innowacji, dostęp do szerokiej bazy narzędzi ekonomicznych, baz danych, ekspertyz, pomoc w realizacji projektów międzynarodowych, wsparcie wyszkolonej kadry ekspertów, możliwość nawiązania szybkiej współpracy z innymi uczestnikami sieci" - wyjaśniła.

EBN został założony w 1984 roku jako wspólna inicjatywa Komisji Europejskiej, świata przemysłu oraz pierwszych pionierów centrum innowacji i biznesu. Skupia ponad 200 platform biznesu i innowacji, w tym także struktury pokrewne typu: parki technologiczne, inkubatory, centra transferu technologii, agencje rozwoju regionalnego oraz mniejsze instytucje działające w ich otoczeniu.

Krakowski Park Technologiczny jest spółką zarządzającą Specjalną Strefą Ekonomiczną w Krakowie. Największym przedsięwzięciem spółki jest budowa Małopolskiego Klastera Technologii Informacyjnych w krakowskich Pychowicach.

Będzie to centrum biurowo-laboratoryjne o szacunkowej wartości 110 mln zł z przeznaczeniem dla firm, instytucji oraz ośrodków badawczo-rozwojowych działających w obszarze szeroko rozumianych technologii informacyjnych. Inwestycja jest realizowana ze środków unijnych w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. RGR

PAP - Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 25.11.2024. Prof. Henryk Skarżyński. PAP/Paweł Supernak

    Prof. Skarżyński: musimy pokazać osiągnięcia naukowe politykom i społeczeństwu

  • 13.05.2025. Przewodnictwo Polski w Radzie UE. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek na konferencji EU Innovation Journey'25, w Warszawie. PAP/Piotr Nowak

    Minister Kulasek: UE ma zasoby, by być liderem innowacji

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera