
<strong>Justyna Jóźwiak, za pracę pt. "Przestrzenne zróżnicowanie przestępczości w Warszawie w latach 2003-2005", otrzymała I nagrodę Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Uniwersytetu Warszawskiego w konkursie na najlepszą pracę magisterską związaną z UW lub Warszawą. </strong>Zwycięska praca napisana została pod kierunkiem prof. dr hab. Władysława Misiaka (Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW).
II nagrodę otrzymała Joanna Ewa Urbanek za pracę pt. "Lęk i strach warszawiaków wobec zagrożeń Września 1939 r." - napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Włodzimierza Borodzieja (Wydział Historyczny UW) oraz Katarzyna Stępień za pracę pt. "Wielkomiejskość ulicy Marszałkowskiej" - napisaną pod kierunkiem dr. Mikołaja Madurowicza (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW).
Przyznano również wyróżnienia. Otrzymały je Magdalena Mulenga za pracę pt. "Zasady sprawiedliwości lokalnej na Uniwersytecie Warszawskim" - napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Grzegorza Lissowskiego (Wydział Filozofii i Socjologii UW) oraz Beata Steć- Stańczyk za pracę pt. "Zagospodarowanie najwyższej góry w Warszawie. Dokończenie rekultywacji wysypiska +Radiowo+" - napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. arch. Andrzeja Kicińskiego (Wydział Architektury - Politechnika Warszawska).
Na konkurs wpłynęło 12 prac, w tym dwie prace spoza UW (z Politechniki Warszawskiej i z Akademii Wychowania Fizycznego).
Najwięcej prac - cztery - wpłynęło z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych, trzy z nich napisane zostały pod kierunkiem dr. Mikołaja Madurowicza (roczniki 2006, 2007 i 2008).
Wpłynęły także prace z wydziałów: Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, Filozofii i Socjologii, Geologii, Historycznego, Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska.
Laureatka I nagrody otrzymała dwa tysiące złotych, za dwie II nagrody i wyróżnienia przyznano po 1500 zł. AGZ
PAP - Nauka w Polsce
bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.