Ministerstwo Edukacji i Nauki

18.05.2022
PL EN
25.11.2018 aktualizacja 25.11.2018

Poznań/ Za dwa lata w wieżowcu przy ul. Św. Marcin powstanie akademik

Poznań Poznań

Do końca 2020 roku w jednym z wieżowców przy ul. Św. Marcin powstanie akademik. W obiekcie znajdzie się 140 apartamentów z własną łazienką i aneksem kuchennym.

Biuro prasowe poznańskiego magistratu poinformowało, że inwestycja wpisuje się w strategię ożywienia ul. Św. Marcin w centrum Poznania.

"Pomysł ulokowania prywatnego akademika w budynku Alfy uważam za znakomity. Pozwoli to nadać nową funkcję temu obiektowi, a także przyciągnie do centrum miasta młodych ludzi. To z kolei przyniesie korzyści okolicznym przedsiębiorcom, sklepom, restauracjom” – powiedział wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

Akademik LIV powstanie w wieżowcu, w którym dotąd mieścił się Miastroprojekt. W obiekcie poza 140 apartamentami ma znaleźć się m.in. siłownia, pralnia, duża kuchnia i strefa co-workingowa.

Koncepcja marki LIV zakłada, że najemcami będą osoby od 18 do 35 lat, nie tylko studenci, ale i absolwenci podejmujący swoją pierwszą pracę. W ciągu roku akademickiego apartamenty mają być wynajmowane studentom i pracownikom uczelni, w pozostałym czasie mieszkać tam będą turyści.

"Otwieramy się na osoby podróżujące służbowo oraz na pracowników naukowych przyjeżdżających do ośrodków uniwersyteckich na krótki okres. Rektorzy uczelni, z którymi rozmawialiśmy, zgłaszali taką potrzebę, dlatego w każdym obiekcie planujemy pewną pulę apartamentów przeznaczyć do obsługi krótkoterminowego najmu w trakcie roku akademickiego" – poinformowała manager ds. rynku nieruchomości Gent Holding Agata Kaszub.

Grupa kapitałowa Gent Holding S.A. ogłosiła kilka miesięcy temu, że zrealizuje sześć projektów prywatnych akademików: trzy w Gdańsku oraz po jednym w Krakowie, Poznaniu i Katowicach. Według harmonogramu obiekty przyjmą pierwszych studentów jesienią 2020 r. i będzie w nich łącznie tysiąc miejsc noclegowych. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ je/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022