Nowy park przemysłowy na Podkarpaciu

<strong>Dobiega końca budowa parku przemysłowego &quot;Stare Miasto Park&quot; (SMP) położonego w gminie Leżajsk na Podkarpaciu.</strong> Dzięki inwestycji wartej 21,5 mln zł pracę znajdzie ok. 300 osób.

Jak poinformował prezes spółki zarządzającej parkiem Janusz Wylaź, ponad 87 proc. inwestycji to środki unijne, ok. 5 milionów wyłożyła gmina Leżajsk, a reszta to wkład Skarbu Państwa.

"W parku ulokowane są trzy hale o łącznej powierzchni 7 tys. m kw. Ponadto do dyspozycji inwestorów jest 35 hektarów w pełni uzbrojonego terenu. Ostateczny termin oddania parku, zgodnie z umową jaką podpisaliśmy z Agencją Rozwoju Przemysłu, mija 30 listopada i tego dnia oddamy inwestycję. Już rozmawiamy z kilkoma inwestorami, sądzę, że pierwsi przedsiębiorcy powinni pojawić się w parku na przełomie listopada i grudnia" - dodał Wylaź.

Przedsiębiorcy, którzy chcą zainwestować w parku reprezentują różne branże. Jak powiedział Wylaź, przeważnie są to duże firmy m.in. z branży ekologicznej i budowlanej.

"Negocjujemy m.in. z kooperantem WSK Rzeszów i laboratorium, które zajmuje się ochroną środowiska. Z naszych danych wynika, że na początku, pracę znajdzie ok. 300 osób. Do 2011 r. zatrudnienie w parku musi wynieść minimum 400 osób, tego wymaga od nas UE. Jestem pewien, że nie będzie z tym najmniejszego problemu" - zapewnił Wylaź.

Łączna powierzchnia parku to 38 hektarów; teren stanowi podstrefę mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej. HUK

PAP - Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 13.05.2025. Przewodnictwo Polski w Radzie UE. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek na konferencji EU Innovation Journey'25, w Warszawie. PAP/Piotr Nowak

    Minister Kulasek: UE ma zasoby, by być liderem innowacji

  •  Warszawa, 12.05.2025. Przewodnictwo Polski w Radzie UE. Dyrektor agencji SME Keith Sequeira podczas otwarcia międzynarodowej konferencji EU Innovation Journey'25 w centrum konferencyjnym The Tides w Warszawie, 12 bm. Wydarzenie gromadzi liderów deep tech i kluczowych graczy w dziedzinie innowacji, a jego celem jest opracowanie rozwiązań służących zmniejszeniu luki innowacyjnej w Europie. PAP/Piotr Nowak

    Konferencja “Innovation Journey”/ Innowacje ważne dla UE jak nigdy wcześniej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera