Uczelnie i instytucje

Wybrano akademickie Gwiazdy Internacjonalizacji

Źródło: Fotolia
Źródło: Fotolia

Dr hab. Dominik Antonowicz, dr Magdalena Popowska, dr Monika Kopytowska, Ewa Kiszka, Emilia Wojtczak i prof. dr hab. Jan Krysiński - to laureaci Środowiskowej Nagrody Akademickiej Gwiazdy Internacjonalizacji przyznawanej w ramach programu "Study in Poland".

Misją nagrody "Gwiazdy Internacjonalizacji" jest uhonorowanie i promocja osób mających wybitne osiągnięcia w zakresie umiędzynarodowienia polskich szkół wyższych. Ma upowszechniać ich doświadczenia i promować dobre praktyki w tym zakresie.

W pierwszej edycji nagrodzono sześć osób w poszczególnych kategoriach: dr hab. Dominik Antonowicz z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Gwiazda Badań), dr Magdalena Popowska z Politechniki Gdańskiej (Gwiazda Zarządzania), dr Monika Kopytowska z Uniwersytetu Łódzkiego (Gwiazda Kształcenia), Ewa Kiszka z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (Gwiazda Marketingu), Emilia Wojtczak z Politechniki Poznańskiej (Wschodząca Gwiazda). Jury przyznało też specjalną nagrodę (Wybitna Gwiazda) za całokształt osiągnięć w zakresie umiędzynarodowienia. Otrzymał ją prof. Jan Krysiński z Politechniki Łódzkiej.

Nagroda przyznawana jest wspólnie przez polskie instytucje i organizacje zaangażowane we wspieranie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego i nauki w ramach programu "Study in Poland" prowadzonego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Kandydatów mogły zgłaszać władze szkół wyższych, organizacje studenckie oraz pracownicy uczelni i studenci. Zwycięzców wybrała kapituła pod kierunkiem przewodniczącego KRASP i rektora Politechniki Warszawskiej - prof. Jana Szmidta.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 29 stycznia w Gliwicach podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2018". Laureaci otrzymają statuetki i dyplomy. British Council i FRSE ufundowały wyjazdy na międzynarodowe konferencje nt. umiędzynarodowienia: Going Global 2018 (Kuala Lumpur), NAFSA 2018 (Filadelfia) i EAIE 2018 (Genewa).

Szczegółowe informacje na temat nagrody dostępne są na tej stronie.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Prof. Mariusz Jaskólski. Fot. Adrian Wykrota

    Prof. Mariusz Jaskólski z prestiżowym europejskim wyróżnieniem krystalograficznym

  • 28.06.2016 Na zdjęciu Olga Malinkiewicz. PAP/Marcin Obara

    Olga Malinkiewicz wśród finalistów European Inventor Award 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera