
12 tys. euro czeka na autora najlepszej pracy doktorskiej wyłonionej w międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez Fundację SENER. Zgłaszane prace powinny dotyczyć: inżynierii aerokosmicznej, inżynierii morskiej, infrastruktury i transportu lub energii.
Szóstą edycję konkursu na Najlepszą Pracę Doktorską organizuje Fundacja SENER, część międzynarodowej grupy inżynieryjno-technologicznej SENER.
W konkursie może wziąć udział każda osoba, która w 2017 r. zdobyła tytuł doktora w jednej z tych dziedzin: inżynieria aerokosmiczna, inżynieria morska, infrastruktura i transport lub energia. Konkurs ma na celu wspieranie najbardziej zaawansowanych badań i obejmuje obszary działalności grupy SENER.
Podobnie jak w poprzednich edycjach, Fundacja SENER przyzna pojedynczą nagrodę pieniężną w wysokości 12 tys. euro dla autora zwycięskiej pracy i kolejne 3 tys. euro dla opiekuna badania.
Zgłoszenia można przesyłać do 22 grudnia 2017 roku, do godziny 13.00. Informacja o zwycięzcy zostanie ogłoszona w pierwszym kwartale 2018 roku, a nagroda zostanie wręczona w kwietniu.
Głównym kryterium oceny prac biorących udział w konkursie będzie znaczenie badań i ich potencjał do praktycznego wykorzystania. Oceniający wezmą również pod uwagę jakość pracy dyplomowej oraz jej wpływ w kanałach rozpowszechniania informacji naukowej (czasopisma, patenty itp.), nagrody i inne wyróżnienia, a także przejrzystość prezentacji.
Prace konkursowe będą oceniane przez jury złożone z promotorów prac, które wygrywały w poprzednich edycjach, dwóch doktorów z zespołu technicznego SENER z doświadczeniem w pracy badawczej, powierników Fundacji SENER z tytułem doktora oraz dyrektora i sekretarza Fundacji.
Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: http://www.fundacion.sener/en/training-and-research/research-awards/terms/
PAP - Nauka w Polsce
ekr/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.