<strong>Matki, które nie są zadowolone ze swej pracy bądź czują się wycieńczone nerwowo przenoszą stres na swoje dzieci - wynika z badań brytyjskich, o których informuje dziennik "The Guardian".</strong>
Badania przeprowadzone na grupie 56 przedszkolaków w wieku od 3 do 4 lat pokazały, że dzieci matek niezadowolonych z pracy jak również wyczerpanych nerwowo rolą gospodyni domowej, mają wyższy poziom hormonu stresu - kortyzolu niż dzieci, których matki lubią swą pracę.
Poziom kortyzolu u dzieci zestresowanych matek był niemal dwa razy większy niż u dzieci, których matki były bardziej zadowolone ze swej pracy.
Zdaniem naukowców, z trzech brytyjskich uniwersytetów, dłuższe przebywanie w żłobku lub przedszkolu może pomóc chronić dzieci przed tzw. przenoszeniem stresu. WIDZ
Nauka w Polsce - PAP
jjj
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.