Złote Tarasy - "cud architektury"

Wznoszone w centrum Warszawy Złote Tarasy - jak ocenia Discovery Channel, "jedna z najbardziej śmiałych i unikalnych na skalę światową konstrukcji architektonicznych" - stały się bohaterem cyklu programów emitowanych na tym kanale. Obejrzeć go będzie można 29 i 30 października, w ramach "XXL Weekend" - cyklu prezentującego "najbardziej zdumiewające osiągnięcia współczesnej inżynierii i architektury".

„Złote Tarasy to najlepszy dowód, że ambitne plany architektoniczne, niezwykłe na skalę światową konstrukcje, realizowane są również w Polsce" – uważa Marjorie von Mackelenbergh z Discovery Networks Poland.

Złote Tarasy, liczące 225 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, to nowoczesne centrum wielofunkcyjne wznoszone w centrum Warszawy, między ulicą Złotą a Dworcem Centralnym. Obiekt ten pomieścić ma biura, galerie handlowe, restauracje, bary, kino oraz parking podziemny.

Najbardziej oryginalnym elementem Złotych Tarasów jest wielka, nieregularnie pofalowana szklana kopuła nad centralną częścią kompleksu – atrium z ogólnodostępnym dziedzińcem.
 
Codziennie przy budowie stalowo-szklanej struktury pracowało przez 12 miesięcy prawie sto osób, a same prace projektowe nad kopułą trwały dwa i pół roku. Discovery Channel przedstawi sylwetki specjalistów zaangażowanych w budowę Złotych Tarasów.

Programy przedstawiający Złote Tarasy emitowane będą  w Discovery Channel 29 i 30 października, w godzinach od 12.00 do 17.00. Narratorem cyklu będzie aktor Wiktor Zborowski.

PAP - Nauka w Polsce

jp/ agz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera