Pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu polskich uczelni biznesowych tygodnika \"Wprost\". http://www.wprost.pl zajął - już po raz kolejny - Polish Open University. http://www.wsz-pou.edu.pl Uczelnia powstała w 1991 roku jako jedna z pierwszych prywatnych polskich uczelni wyższych. Jej absolwentami jest ponad 9 tysięcy osób. Jak zaznacza rektor Wyższej Szkoły Zarządzania - Polish Open University, prof. Jerzy Kalisiak, uczelnia jest liderem i jedyną w Polsce uczelnią, która kształci w systemie aktywnego nauczania. \"Największą zaletą tej metody jest przekazywanie studentom jednocześnie wiedzy i umiejętności. Dzięki temu nasi absolwenci posiadają unikatowe umiejętności praktyczne, które odróżniają ich od rówieśników z innych uczelni\" - mówi.
MULTIMEDIALNY SYSTEM NAUKI PRZEZ INTERNET
\"Opracowaliśmy i wdrożyliśmy własny multimedialny system nauki przez internent - e-learning, za który zostaliśmy nagrodzeni godłem \"Teraz Polska\", przyznanym po raz pierwszy jednostce edukacyjnej\" - podkreśla rektor.
Uczelnia sama przygotowuje multimedialne podręczniki, udostępnia studentom system e-konsultacji oraz dostęp do elektronicznych baz informacji.
OWOCNA WSPÓŁPRACA Z OXFFORDEM
\"Nasze programy studiów pomyślnie przeszły proces walidacji i uzyskaliśmy akredytację Oxford Brookes University. http://www.brookes.ac.uk Dzięki współpracy z tą uczelnią (która od wielu lat jest uznawana przez brytyjską prasę opracowującą rankingi za najlepszą uczelnię w Wielkiej Brytanii spośród tzw. \"nowych uniwersytetów\") nasi absolwenci mogą otrzymywać dwa dyplomy - polski i brytyjski\" - wyjaśnia rektor.
Zajęcia ze studentami prowadzone są w formie warsztatowej. \"W trakcie warsztatów podejmujemy aktualne problemy z dziedziny zarządzania i biznesu. Kładziemy nacisk na dyskusje, +burze mózgów+, prezentacje i studia przypadków. Sprzyjają one kształtowaniu nowego spojrzenia i dyskusji, wymagają dogłębnej analizy problemu, umiejętności dokonywania ocen i podejmowania decyzji\" - informuje prof. Jerzy Kalisiak.
PAP - Nauka w Polsce, Bogusława Szumiec-Presch
26 kwietnia 2005
reo
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.