Kanał poświęcony zdrowiu i urodzie w telewizji Polsat

Nowości ze świata medycyny, programy medyczne i filmy dokumentalne, a także praktyczne porady i relacje z sal operacyjnych znalazły się w sierpniu na antenie nowego kanału telewizyjnego - \"Zdrowie i Uroda\" w Polsacie http://www.polsat.com.pl/

EDUTAINMENT

Jest to pierwszy tego typu kanał w Polsce oparty na zasadzie \"edutainment\" (połączenie edukacji, ang. \"education\", z rozrywką, ang. \"entertainment\").

Tworząc nowy kanał telewizja Polsat wzorowała się na Discovery Health http://health.discovery.com/ i BBC Health http://www.bbc.co.uk/health/

\"Nowy kanał skierowany jest do osób interesujących się swoim zdrowiem, dbających o sprawność fizyczną, prowadzących aktywny tryb życia oraz otwartych na nowości w dziedzinie zdrowia i urody\" - mówi Renata Dolińska z biura prasowego Polsatu.

PRODUKCJE WŁASNE, DOKUMENTY

Oferta programowa obejmuje produkcje własne, m.in.: \"Doniesienia medyczne\" - autorski program prof. Pawła Januszewicza i \"Rezonans\" - program publicystyczny, w którym będą prezentowane nowości ze świata medycyny i urody.

W ramówce są również filmy dokumentalne, np. \"Wojna z rakiem\", \"Ludzki genom\", \"Przypadkowe odkrycia\" i \"Chemia miłości\".

Emitowane są też programy rozrywkowo-edukacyjne, w tym np. dla dzieci i młodzieży \"Było sobie życie\", \"Tai Chi\", teleturnieje o tematyce medycznej oraz cykl programów kulinarnych.

RADA EKSPERTÓW

Nad zawartością merytoryczną programów czuwa Rada Ekspertów pod kierownictwem prof. Pawła Januszewicza.

W skład rady wchodzą także specjaliści w innych dziedzinach medycyny: prof. Franciszek Kokot (internista), prof. Wojciech Noszczyk (chirurg naczyniowy), prof. Tadeusz Popiela (chirurg onkolog), dr Maria Noszczyk (dermatolog), dr Jacek Bendek (ortopeda) i dr Tomasz Postuła (ginekolog położnik).

Kanał \"Zdrowie i Uroda\" dostępny jest drogą satelitarną oraz za pośrednictwem operatorów sieci kablowych.

* Nauka w Polsce - Monika Jarosz *

3 sierpnia 2004

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera