Synteza mowy i usługi multimedialne w jednym

<strong>Na pojedynczej platformie można już połączyć dostarczanie wysokiej jakości interaktywnych systemów telekomunikacyjnych nowej generacji - z DTMF, systemami rozpoznawania i syntezy mowy, a także z usługami multimedialnymi.</strong> Voxpilot - firma specjalizująca się w dziedzinie platform IVVR (Interactive Voice and Video Response) oraz IVO Software - specjalista w zakresie rozwiązań syntezy mowy ogłosili integrację nagrodzonego syntezatora mowy IVONA z platformą OMP (Open Media Platform) marki Voxpilot. Zaawansowane algorytmy zapewniają naturalne głosy w nowoczesnych systemach.

Syntezator mowy IVONA Telecom jest rozwiązaniem przeznaczonym do stosowania w systemach takich jak: Contact Center IVR, Voice Self Services i tym podobnych. IVONA dokonuje analizy i interpretacji tekstu przy wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji i "odczytuje" go ludzkim głosem. Zsyntezowany tekst może zostać wysłany bezpośrednio do linii telefonicznej bądź zachowany w formie pliku.

Dzięki swojej strukturze, syntezator mowy IVONA Telecom jest wysoce wydajny - może obsługiwać ponad 100 kanałów jednocześnie, wykorzystując moc jednordzeniowego procesora. Jest wyposażony w interfejs wiersza poleceń i odpowiada standardom Microsoft Speech API i MRCP. IVONA generuje głosy w językach: amerykańskim angielskim, rumuńskim i polskim.

Dzięki integracji z platformą OMP - za pośrednictwem protokołu MRCP - IVONA udostępnia syntetyczną mowę do obsługi połączeń rozproszonych i platform medialnych, bazujących na standardzie VoiceXML. Jednocześnie, wykorzystując unikalną kombinację zaawansowanych funkcji PSTN i rozwiązań IMS-ready VoIP, platforma Voxpilot OMP umożliwia stosowanie syntezatora mowy IVONA. Obecnie użytkownicy mogą czerpać korzyści z synergii rozwiązań. Wykorzystując standard MRCP, pakiet umożliwia szybkie wdrożenie przy jednoczesnej redukcji kosztów. IVO Software i Voxpilot udostępnią wkrótce swoim klientom bezpłatne pobranie wersji demonstracyjnej platformy OMP Voxpilot z głosami syntezatora mowy IVONA, dla dokonania oceny jakości takiego rozwiązania.

***

Voxpilot dostarcza interaktywne systemy telekomunikacyjne nowej generacji firmom, integratorom systemów, operatorom sieci oraz dostawcom usług. Platformę OMP, wdrożono w licznych sieciach w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Łącząc zaawansowane funkcje telefonii z możliwościami Internetu, takimi jak SIP i technologiami Web, takimi jak VoiceXML, platforma OMP zastępuje tradycyjną platformę IVR systemem IVVR. Umożliwia to korzystanie z funkcji samoobsługi głosowej, usług konferencyjnych, usług bezabonamentowych oraz rozwiązań video, takich jak VideoMail i aplikacji stosowanych do dostarczania treści.

IVO Software specjalizuje się w systemach syntezy mowy, docenionych przez wiodących na rynku ekspertów, a opartych na samodzielnie opracowanych algorytmach sztucznej inteligencji. Firma zapewniła już sobie istotną pozycję na polskim rynku syntezy mowy i obecnie oferuje swoje rozwiązania na rynkach zagranicznych. Silnik IVONA otrzymał jeden z najwyższych wyników w dziedzinie jakości głosu w prestiżowym konkursie naukowym Blizzard Challenge w 2006 i 2007 roku.

PAP - Nauka w Polsce, Karolina Olszewska

kap

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Symulacja interferencji dwóch fal. Źródło: Wikipedia

    DeepQuadrature: szybsze, tańsze i bardziej precyzyjne pomiary optyczne

  • Gran Via, jedna z głównych ulic Madrytu. 28.04.2025 EPA/BORJA SANCHEZ-TRILLO

    Ekspert o przyczynie blackoutu na Płw. Iberyjskim: splot wielu czynników, a później efekt domina

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera