
Kierunek lekarski, weterynaria i psychologia to najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim podczas pierwszego etapu rekrutacji na przyszły rok akademicki - podała w piątek uczelnia. Dla kandydatów przygotowano ofertę na 70 kierunkach kształcenia.
Z podsumowania pierwszego etapu rekrutacji na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie wynika, że w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydata UWM zarejestrowało się i dokonało opłaty rekrutacyjnej blisko 13,2 tys. osób. To o 600 kandydatów więcej niż w poprzednim roku i o 2 tys. więcej niż dwa lata temu.
Rzecznik prasowy UWM Norbert Kaczan przekazał PAP, że - podobnie jak w minionych latach - najpopularniejszy jest kierunek lekarski, na który aplikowało 2165 osób. Na drugim miejscu znalazła się weterynaria (1165 kandydatów), a na trzecim psychologia (884 chętnych). W pierwszej dziesiątce znalazły się też: prawo, pielęgniarstwo, fizjoterapia, kryminologia, filologia angielska, ekonomia i zarządzanie.
Najwięcej kandydatów na jedno miejsce zgłosiło się na kierunek lekarski (12,74), psychologię (9,82) i kryminologię (7,92).
Kandydaci, którzy chcą podjąć studia na UWM muszą dostarczyć wymagane dokumenty do 24 lipca. Dzień później zostaną ogłoszone listy kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia w ramach uzupełnienia limitów naboru. W tym przypadku termin potwierdzenia zamiaru studiowania upłynie 29 lipca. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 30 lipca.
Rzecznik poinformował, że w ofercie kształcenia na stacjonarne studia I stopnia i jednolite studia magisterskie na przyszły rok akademicki przygotowano 4128 miejsc na 70 kierunkach kształcenia, w tym czterech kierunkach w filii w Ełku. Wśród nowych kierunków jest muzyka i estrada na wydziale sztuki.(PAP)
mbo/ bar/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.