
Programy Szkoły Głównej Handlowej i Akademii Leona Koźmińskiego, oraz Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zostały najwyżej ocenione w najnowszym Rankingu MBA Perspektywy 2025. Wyniki jego dziesiątej edycji opublikowano w środę.
Na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo programy Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez Szkołę Główną Handlową i Executive MBA z Akademii Leona Koźmińskiego. Trzecie miejsce zajęły ex aequo Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Executive MBA Poznań-Atlanta z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Zestawienie, przygotowane na podstawie pięciu kryteriów i 28 wskaźników (dotyczących m.in. kadry dydaktycznej i jakości merytorycznej kształcenia), ma pomóc w wyborze programu MBA. W rankingu uwzględniono, jak piszą organizatorzy w nadesłanym do PAP komunikacie, „markowe programy spełniające wyśrubowane kryterium wejścia”. W ocenie wykorzystano dane z ankiet dyrektorów programów, opinii absolwentów oraz baz organizacji akredytacyjnych i rankingowych.
W rywalizacji mogły brać udział wyłącznie programy, które obejmują minimum 400 godzin zajęć, trwają przynajmniej dwa semestry i ukończyły je co najmniej dwa roczniki absolwentów. Uczelnie prowadzące studia menedżerskie musiała być klasyfikowana w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023. Te kryteria spełniło 30 programów (z 24 uczelni) – i je właśnie oceniła kapituła rankingu.
„To rynek wycenia wartość studiów MBA. Dlatego w Kapitule znaleźli się znakomici przedstawiciele biznesu, a ważnym elementem klasyfikacji jest ocena wartości merytorycznej programu przez jego absolwentów na podstawie badania przeprowadzonego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i Centrum Badań Marketingowych Indicator” – powiedział cytowany w komunikacie prezes Fundacji Perspektywy Waldemar Siwiński.
Gala wręczenia dyplomów zwycięzcom rankingu odbędzie się w środę w Warszawie. Pełne zestawienie najlepszych polskich programów MBA jest dostępne pod adresem https://mba.perspektywy.pl/ . (PAP)
abu/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.