Uczelnie i instytucje

Kalisz/ Pedagogika II stopnia nowym kierunkiem studiów na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu uruchamia nowy kierunek studiów – pedagogikę II stopnia o profilu ogólnoakademickim z dwiema specjalnościami – poinformował dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu dr Radosław Nawrocki.

Nowe specjalności to terapia pedagogiczna w pracy z dzieckiem i rodziną oraz twórcza resocjalizacja.

Pozytywną opinię w sprawie uruchomienia pedagogiki II stopnia wyraziło w grudniu Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Komisja uznała, że proponowany program studiów w pełni spełnia warunki prowadzenia kształcenia na kierunku pedagogika II stopnia.

Studia będą przygotowywać do pracy w terapii pedagogicznej, do wsparcia rodzin i w zakresie resocjalizacji.

"Nowo utworzony kierunek został opracowany w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy oraz potrzeby społeczne, a jednym z jego celów jest rozwijanie kluczowych kompetencji zawodowych przyszłych absolwentów" – powiedział dr Nawrocki.

Program studiów, zasady rekrutacji na rok akademicki 2025/2026, a także dodatkowe informacje będą wkrótce na stronie internetowej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego.

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu jest jednostką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jego korzenie sięgają lat 80. 4 lipca 1984 roku ówczesny rektor UAM prof. Zbigniew Radwański i wojewoda kaliski Kazimierz Buczma zawarli porozumienie w sprawie powołania na UAM Zakładu Nauczania Początkowego Instytutu Pedagogiki w Kaliszu.

Wydział na mocy ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce z 2018 r. stał się jedną z czterech filii UAM. Działają w nim liczne zakłady i pracownie. Prowadzone są kierunki w ramach studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. (PAP)

Ewa Bąkowska

bak/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera