Warmińsko-mazurskie/ Studenci medycyny mogą ubiegać się o stypendia od samorządu

Budynek Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (mr) PAP/Tomasz Waszczuk
Budynek Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (mr) PAP/Tomasz Waszczuk

Do 20 listopada studenci medycyny mogą ubiegać się o stypendium naukowe od samorządu woj. warmińsko-mazurskiego. Po stypendium młodzi medycy będą zobowiązani do odbycia stażu w placówkach medycznych wskazanych przez samorząd regionu.

O stypendium w wysokości 2,5 tys. zł miesięcznie mogą się starać studenci medycyny z IV, V lub VI roku studiów odbywanych w którejś z polskich uczelni. Chcący dostać stypendium nie mogą powtarzać roku i mieć średnią ocen na poziomie mnie mniejszym, niż 4,0.

Samorząd warmińsko-mazurskiego na stypendia zarezerwował w sumie 225 tys. zł.

Studenci, którzy skorzystają ze wsparcia samorządu regionu będą zobowiązani do odbycia stażu w placówkach wskazanych przez region. Samorząd oczekuje, że młodzi lekarze będą się specjalizować z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży, psychiatrii, geriatrii, neurologii, neurologii dziecięcej, onkologii klinicznej, medycyny ratunkowej oraz położnictwa i ginekologii.

Studenci korzystający z programu będą odbywać specjalizację m.in. w Wojewódzkim Szpitale Specjalistycznym w Olsztynie, Wojewódzkim Szpitale Zespolonym w Elblągu, Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie czy Warmińsko-Mazurskim Centrum Chorób Płuc w Olsztynie. (PAP)

jwo/ mick/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe Politechnika Wrocławska

    Studenci Politechniki Wrocławskiej konstruują bezzałogową łódź, która ma przepłynąć Atlantyk

  • Fot. Adobe Stock

    Gliwice/ VIII edycja programu mentorskiego "Rozwiń skrzydła" na Politechnice Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera