Małopolskie/ Trwa rejestracja studentów do wojewódzkiego hackathonu

Rys. Adobe Stock
Rys. Adobe Stock

Do 28 października studenci mogą zgłaszać się do udziału w pierwszej edycji Hackathonu dla Małopolski. W ramach wydarzenia młodzi ludzie poszukają pomysłów m.in. na to, jak skutecznie rozwijać ekoturystykę i jak kształtować świadome nawyki konsumenckie.

W związku z powodziami i suszami nawiedzającymi Ziemię spróbują także opracować system zarządzania wodą deszczową. Wśród tematów ich zainteresowań znajdzie się też szeroko pojęty transport przyszłości, przyjazny dla środowiska.

Hackathon odbędzie się w klubie studenckim Kwadrat w Krakowie 23 i 24 listopada. W pierwszym dniu wydarzenia studenci będą pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami, a w drugim dniu nastąpi prezentacja ich pomysłów i ogłoszenie najlepszych rozwiązań. W czasie wydarzenia studenci będą mogli liczyć na wsparcie mentorów i ekspertów, którzy pomogą w rozwinięciu pomysłów i poprowadzą przez cały proces twórczy.

"Studenci są niewyczerpanym źródłem innowacji i kreatywności, a hackathon to doskonała okazja, by te talenty rozwinąć i pokazać światu. Hackathon dla Małopolski 2024 to miejsce, gdzie liczą się pasja, dobre pomysły i chęć działania. Dodatkowo, udział w hackathonie to świetna szansa na zdobycie umiejętności przedsiębiorczych: od pracy zespołowej po tworzenie rozwiązań gotowych do wprowadzenia na rynek" – powiedział marszałek Małopolski Łukasz Smółka.

Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się studenci i doktoranci małopolskich uczelni. Wydarzenie jest przeznaczone zarówno dla uczestników indywidualnych, jak i dla zespołów liczących maksymalnie do sześciu osób. Formularze rejestracyjny jest na startupacademy.pl/hackathon-malopolska/.

Hackathon dla Małopolski 2024 organizuje województwo we współpracy ze startupem. Projekt jest współfinansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy.(PAP)

bko/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Opolski samorząd oferuje stypendia dla studentów medycyny

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: 15 proc. osób, które dostały się na studia, rozważało mieszkanie w akademiku

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera