Poznań/ Od soboty nowe ścieżki tematyczne w Centrum Nauki Wyobraźnia na MTP

Budynek Międzynarodowych Targów Poznańskich, Adobe Stock
Budynek Międzynarodowych Targów Poznańskich, Adobe Stock

Nowe ścieżki edukacyjne poświęcone m.in. ewolucji i badaniom kosmosu od soboty są dostępne dla odwiedzających Centrum Nauki Wyobraźnia. Na gości wystawy zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) czeka ponad 70 interaktywnych stanowisk i 200 eksponatów.

Centrum Nauki Wyobraźnia to działające od października ubiegłego roku wspólne przedsięwzięcie MTP i Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Początkowo zwiedzający interaktywną wystawę mogli zgłębić zagadnienia związane z optyką. Przez 10 miesięcy Centrum odwiedziło blisko 30 tys. osób.

Grupa MTP poinformowała, że od soboty na odwiedzających Centrum czekają nowe ścieżki tematyczne. "Będzie można poznać tajemnice ewolucji, zrozumieć zasady optyki i odbyć podróż do odległych galaktyk. Przygotowaliśmy ponad 70 interaktywnych stanowisk i 200 eksponatów" - zaznaczono w komunikacie.

Dla odwiedzających przygotowano m.in. „Labirynt ewolucji”, poświęconą optyce ścieżkę "Bujanie w odbiciach”, a także „Misję Kosmos". "Uzupełnieniem ścieżek jest seans w planetarium, który zabierze widzów w podróż przez odległe galaktyki. W nowoczesnej kopule z systemem 360 stopni przeżyją realistyczne symulacje nieba, odwiedzą planety i gwiazdy, a także zobaczą zjawiska, które trudno dostrzec gołym okiem" - opisano w informacji.

Dla najmłodszych przygotowano przestrzeń pod nazwą ”Dziecięca Wyobraźnia”, gdzie dzieci będą mogły poszerzyć swoje umiejętności konstrukcyjne, rozwijać zdolności motoryczne czy zapoznać się z podstawami fizyki.

Wstęp na wystawę jest biletowany. Centrum można zwiedzać indywidualnie, ale jest też oferta dla grup zorganizowanych. Wystawa działa w pawilonie 1 MTP, od wtorku do piątku w godz. 8-15, a w weekendy od godz. 10 do 18.(PAP)

szk/ malk/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    We Wrocławiu powstanie Centrum Odkryć Medycznych

  • Fot: PAP/Stach Leszczyński

    Sebastian Szklarek: popularyzacja nauki jest ważna wobec ekspozycji na fake newsy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera