Uczelnie i instytucje

Uniwersytet Łódzki: trwa rekrutacja na 50 kierunków studiów podyplomowych

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Na Uniwersytecie Łódzkim trwa rekrutacja na studia podyplomowe. Zainteresowani mogą w tym roku wybierać spośród ponad 50 kierunków na niemal wszystkich wydziałach uczelni - obok popularnych od lat, jak np. rehabilitacja zaburzeń głosu, są nowości - np. prawo finansów publicznych.

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim. Jak podał Michał Strzelec z Centrum Komunikacji i PR uczelni, zainteresowani mogą w tym roku wybierać spośród ponad 50 kierunków na niemal wszystkich wydziałach. Na ich liście znajdują się te od lat niezmiennie cieszące się dużym zainteresowaniem, niepowtarzalne w skali kraju, m.in. prowadzona przez Wydział Filologiczny rehabilitacja zaburzeń głosu, jak i kierunki oferowane po raz pierwszy.

Trzy nowo utworzone kierunki pojawiły się w tym roku na Wydziale Prawa i Administracji. Obsługa prawna projektów finansowanych z funduszy unijnych i krajowych obejmuje zagadnienia takie jak zawieranie umów, zatrudnianie pracowników i wykonawców w projekcie, korzystanie z pomocy publicznej i zamówień publicznych, kwalifikowanie i dokumentowanie wydatków czy odpowiedzialność za prawidłową realizację projektu.

Z kolei w odpowiedzi na zainteresowanie przedsiębiorców i prawników stworzono kierunek prawo nowych technologii - obsługa biznesu i sektora publicznego; przygotowuje on do prawnej obsługi przedsiębiorstw, które w swojej działalności wykorzystują najnowsze technologie, posługują się systemami opartymi na sztucznej inteligencji, działają w obszarze handlu elektronicznego, marketingu cyfrowego, świadczą usługi drogą elektroniczną, przetwarzają dane osobowe i nieosobowe.

Pod patronatem prezesa Najwyższej Izby Kontroli utworzono kierunek prawo finansów publicznych - jego absolwenci zyskają poszerzoną wiedzę o prawnofinansowych aspektach funkcjonowania państwa i samorządu terytorialnego, w tym o prawach i obowiązkach na styku obywatel/przedsiębiorca – budżet państwa/budżet samorządu terytorialnego.

Rok wcześniej powołano na UŁ cztery nowe kierunki studiów podyplomowych, na które również prowadzone są nabory. To psychologia w biznesie (Wydział Nauk o Wychowaniu), audyt i charakterystyka energetyczna budynków (Wydział Zarządzania), zarządzanie dostępnością w praktyce oraz prowadzone we współpracy z praktykami rynku finansowego FinTech (dwa ostatnie prowadzi Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny)

Szczegółowe informacje dotyczące terminów zapisów, wymaganych dokumentów, wykładowców, jak i opisy programów poszczególnych kierunków studiów można znaleźć na stronie UŁ.(PAP)

Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera