Uczelnie i instytucje

Na Uniwersytecie Zielonogórskim otwarto Gaming House

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W sobotę na Uniwersytecie Zielonogórskim został otwarty Gaming House. To miejsce głównie dla e-sportowców. Można tam grać na najnowszych konsolach, ale również cofnąć się w czasie o 25 lat i zobaczyć, jakie wtedy były gry.

"Gaming House to miejsce dla e-sportowców. Został otwarty wspólnie z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz Akademickim Zespołem Sportowym. Można z niego korzystać za darmo – powiedział PAP Wojciech Łopiński, twórca Gaming House i założyciel grupy Lodis grającej w 1. Ultralidze.

Gaming House to pierwsze takie miejsce w Zielonej Górze. "To nie tylko granie. Planujemy spotkania z osobami związanymi z e-sportem oraz internetem czy youtuberami" - powiedział Łopiński.

Można tam grać na każdym rodzaju najnowszych konsoli, ale nie tylko. "Mamy również strefę retro z pierwszymi konsolami oraz komputerami z systemem Windows XP" – powiedział Łopiński. Zagramy m.in. w stary i dobrze znany tytuł Unreal.

"Mamy poważne plany związane z e-sportem i propagowanie go w kraju oraz Zielonej Górze. Będą się u nas odbywały turnieje oraz ciekawe wydarzenia organizowane z AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego" – powiedział Łopiński.

Gaming House ma za zadanie propagowanie idei e-sportu w Zielonej Górze. "E-sport to przyszłość i takie miejsce w Zielonej Górze jest potrzebne, żeby miasto rozwijało się również w tym zakresie" – powiedział radny Robert Kornalewicz. (PAP)

pij/ dki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera