2,1 tys. miejsc dla nowych studentów pierwszego roku przygotowano na dziesięciu kierunkach Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 50 osób podejmie studia na wydziale lekarskim uczelnianej filii w Wałbrzychu. Ponad 500 miejsc jest na studiach niestacjonarnych.
Uczelnia poinformowała w piątek w komunikacie, że w nowym roku akademickim przygotowano na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu 2,1 tys. miejsc dla nowych studentów pierwszego roku na dziesięciu kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji, analityce medycznej, dietetyce, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym, fizjoterapii i zdrowiu publicznym. 1600 miejsc jest na kierunkach stacjonarnych i 500 na niestacjonarnych.
„W zeszłym roku otworzono filię UMW w Wałbrzychu, która posiada pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W Wałbrzychu czeka na kandydatów kierunku lekarskiego 50 miejsc. Zasady rekrutacji są identyczne” - czytamy w komunikacie.
Na rejestrację, uzupełnienie danych, wybranie kierunku studiów, wpisanie wyników z matur i wniesienie opłaty rekrutacyjnej kandydaci mają czas do 12 lipca.
„W tym roku prowadzimy rekrutację w dwóch naborach. W pierwszym naborze ostatnia lista przyjętych opublikowana będzie 2 sierpnia, natomiast ostateczną listę przyjętych ogłosimy 30 września” - powiedział cytowany w komunikacie Piotr Cugier, kierownik Biura Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów UMW.
W zeszłym roku o jedno miejsce na wydziale lekarsko-dentystycznym ubiegało się 29 kandydatów, na wydział lekarski 16, a w filii w Wałbrzychu – 10.
Jak przypomniano, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jest najwyżej notowaną polską uczelnią medyczną, obecną na prestiżowej Liście Szanghajskiej. Zajmuje 2. miejsce w kraju w dziedzinie medycyny klinicznej i na tej samej pozycji uplasowała się w obszarze zdrowia publicznego. Na trzecich miejscach znalazł się kierunek lekarski i lekarsko-dentystycznym w Rankingu Perspektywy 2023.
„UMW po raz kolejny odnotował także awans w Center for World University Rankings (CWUR), jednym z kluczowych zagranicznych rankingów uczelni. Nasza uczelnia awansowała na pierwsze miejsce wśród uczelni medycznych w Polsce. Natomiast w rankingu THE WUR 2024 by Subject Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu osiągnął najlepszy w Polsce rezultat w kategorii Clinical and Health” - podkreślono w komunikacie.(PAP)
Nauka w Polsce, Roman Skiba
ros/ bar/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.