Uczelnie i instytucje

Wrocław/ 2,1 tys. miejsc dla nowych studentów na 10 kierunkach Uniwersytetu Medycznego

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

2,1 tys. miejsc dla nowych studentów pierwszego roku przygotowano na dziesięciu kierunkach Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 50 osób podejmie studia na wydziale lekarskim uczelnianej filii w Wałbrzychu. Ponad 500 miejsc jest na studiach niestacjonarnych.

Uczelnia poinformowała w piątek w komunikacie, że w nowym roku akademickim przygotowano na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu 2,1 tys. miejsc dla nowych studentów pierwszego roku na dziesięciu kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji, analityce medycznej, dietetyce, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym, fizjoterapii i zdrowiu publicznym. 1600 miejsc jest na kierunkach stacjonarnych i 500 na niestacjonarnych.

„W zeszłym roku otworzono filię UMW w Wałbrzychu, która posiada pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W Wałbrzychu czeka na kandydatów kierunku lekarskiego 50 miejsc. Zasady rekrutacji są identyczne” - czytamy w komunikacie.

Na rejestrację, uzupełnienie danych, wybranie kierunku studiów, wpisanie wyników z matur i wniesienie opłaty rekrutacyjnej kandydaci mają czas do 12 lipca.

„W tym roku prowadzimy rekrutację w dwóch naborach. W pierwszym naborze ostatnia lista przyjętych opublikowana będzie 2 sierpnia, natomiast ostateczną listę przyjętych ogłosimy 30 września” - powiedział cytowany w komunikacie Piotr Cugier, kierownik Biura Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów UMW.

W zeszłym roku o jedno miejsce na wydziale lekarsko-dentystycznym ubiegało się 29 kandydatów, na wydział lekarski 16, a w filii w Wałbrzychu – 10.

Jak przypomniano, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jest najwyżej notowaną polską uczelnią medyczną, obecną na prestiżowej Liście Szanghajskiej. Zajmuje 2. miejsce w kraju w dziedzinie medycyny klinicznej i na tej samej pozycji uplasowała się w obszarze zdrowia publicznego. Na trzecich miejscach znalazł się kierunek lekarski i lekarsko-dentystycznym w Rankingu Perspektywy 2023.

„UMW po raz kolejny odnotował także awans w Center for World University Rankings (CWUR), jednym z kluczowych zagranicznych rankingów uczelni. Nasza uczelnia awansowała na pierwsze miejsce wśród uczelni medycznych w Polsce. Natomiast w rankingu THE WUR 2024 by Subject Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu osiągnął najlepszy w Polsce rezultat w kategorii Clinical and Health” - podkreślono w komunikacie.(PAP)

Nauka w Polsce, Roman Skiba

ros/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Wrocław/ Dolnośląskie Centrum Onkologii z prestiżowym certyfikatem

  • Fot. Adobe Stock

    Uniwersytet Medyczny w Łodzi: na kierunku lekarsko-dentystycznym 16 chętnych na miejsce

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera