Uniwersytet Oksfordzki/ Polsko-brytyjskie debaty o roli liderów akademickich

Uniwersytet Oxfordzki, Adobe Stock
Uniwersytet Oxfordzki, Adobe Stock

Na czym polega specyficzna rola uniwersytetów w rozwoju technologii, i co można zrobić, aby zmienić Europę w technologiczną superpotęgę? Jaka jest rola liderów akademickich w społecznościach lokalnych i jak mogą przyczynić się oni do przebudowy Ukrainy? O tym będą rozmawiać polscy i brytyjscy eksperci podczas konferencji na Uniwersytecie Oksfordzkim już w czwartek 20 czerwca.

Konferencji "Innovate, Inform, Impact: The Evolving Roles of Academic Leaders", organizowanej w Reuben College na Uniwersytecie Oksfordzkim, będzie można posłuchać online po wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem TEJ strony. 

"Chcemy pokazać, w jaki sposób naukowcy mogą być liderami życia publicznego, wychodzącymi poza swoje pracownie badawcze. Będziemy dyskutować, jak mogą przyczyniać się do rozwiązywania największych współczesnych wyzwań związanych ze zdrowiem, innowacjami technologicznymi, kwestiami humanitarnymi, czy rolą uniwersytetów w ich lokalnych społecznościach" - mówi Nauce w Polsce dr Paweł Puczkarski współorganizator wydarzenia z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Konferencja ma też wzmacniać relacje pomiędzy środowiskiem naukowym w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Podczas wydarzenia będzie można wysłuchać czterech dyskusji. W trakcie pierwszej z nich eksperci omówią rolę polityki opartej na wiedzy w pandemii COVID-19. Przedstawią perspektywę liderów akademickich na temat zarządzania kryzysowego.

Drugie spotkanie poświęcone będzie innowacjom i roli liderów akademickich w społecznościach lokalnych. Jaki pozytywny wpływ mogą mieć uniwersytety i organizacje innowacyjne na swoje sąsiedztwo i społeczności lokalne? Uczestnicy dyskusji będą szukać odpowiedzi na to pytanie i wymienią się spostrzeżeniami na temat przedsiębiorczości społecznej.

Rola ekspertów i naukowców w budowaniu pokoju i przebudowie Ukrainy to temat kolejnej dyskusji. Jej uczestnicy porozmawiają o tym, w jaki sposób akademicy mogą przyczynić się do przebudowy Ukrainy, i jakie znaczenie ma pomoc udzielana ukraińskim naukowcom.

Środowisko akademickie i przedsiębiorstwa w innowacyjnym przemyśle - to zagadnienia poruszane podczas ostatniej dyskusji. Jaka jest rola przywództwa akademickiego w kształtowaniu innowacji? Na czym polega specyficzna rola uniwersytetów w rozwoju technologii? W jaki sposób naukowcy mogą być liderami innowacji? Co możemy zrobić, aby zamienić Europę w technologiczną superpotęgę? Odpowiedzi na takie pytania poszukują uczestnicy debaty.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim, jest bezpłatna dla uczestników stacjonarnych i on-line. 

Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera