Prezydent Andrzej Duda spotkał się z twórcami rolniczych start-upów

 09.05.2024. Prezydent RP Andrzej Duda na wydarzeniu "Startupy w Pałacu. Innowacje w rolnictwie" w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, 9 bm. Wydarzenie ma na celu ukazanie roli startupów w procesie tworzenia innowacji dla sektora rolno–spożywczego. PAP/Radek Pietruszka
09.05.2024. Prezydent RP Andrzej Duda na wydarzeniu "Startupy w Pałacu. Innowacje w rolnictwie" w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, 9 bm. Wydarzenie ma na celu ukazanie roli startupów w procesie tworzenia innowacji dla sektora rolno–spożywczego. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z twórcami start-upów z obszaru rolnictwa. „Startupy w Pałacu. Innowacje w rolnictwie” to wydarzenie cykliczne, które odbywa się szósty raz.

Inicjatorem pomysłu „Startupy w Pałacu. Innowacje w rolnictwie” był sam prezydent Andrzej Duda, który pierwsze tego typu wydarzenie zorganizował w 2016 r. Jest to spotkanie przedstawicieli środowiska startupowego z branży rolno-spożywczej, reprezentantów instytucji, szkół wyższych i centrów transferu technologii wspierających innowacje w rolnictwie, a także studentów uczelni rolniczych.

„Bardzo dziękuję za obecność i bardzo się cieszę, że możemy Państwa gościć w Pałacu Prezydenckim na tej kolejnej – szóstej edycji – +Start-up w Pałacu+, co dla mnie jest szczególnie miłe (…) Temat jest nie tylko ważny dla mnie, jeśli chodzi o rozwój nowoczesnych technologii w Polsce i promowanie nowoczesnej myśli technicznej i technologicznej, ale także jeśli chodzi o promowanie młodych ludzi i ich talentów. Druga strona to jest rolnictwo. Dzisiaj to jest niezwykle ważna gałąź naszej gospodarki – ogromna część naszego PKB pochodzi z produkcji rolnej i eksportu żywności” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wspomniał również, że podczas poprzednich edycji dochodziło do nawiązywania współpracy pomiędzy różnymi firmami, które po raz pierwszy miały okazję dowiedzieć się o swoim istnieniu właśnie w Pałacu Prezydenckim.

„Mam nadzieję, że państwa wynalazki, pomysły zyskają powodzenie, bo służą temu, żeby produkować lepiej, więcej i w sposób bardziej przyjazny dla człowieka. Jeżeli to nasze dzisiejsze spotkanie będzie w jakimś stopniu pomocne w tym obszarze, to będzie to dla nas wielka radość. Nie mam żadnych wątpliwości, że rolnictwo jest naszą wielką przyszłością” – zaznaczył prezydent.

W ramach wydarzenia odbędą się dyskusje na temat innowacji, barier i sukcesów, dzięki którym zmienia się rolnictwo oraz sektor rolno-spożywczy. Twórcy rozwiązań technicznych zaprezentują swoje pomysły oraz wezmą udział w rozmowie o znaczeniu własności intelektualnej w sektorze rolno-spożywczym.

Uroczystość organizowana jest przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Urzędem Patentowym RP.(PAP)

Nauka w Polsce, Urszula Kaczorowska

uka/ bar/ mow/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło:  materiały prasowe European Patent Office

    Dr Malinkiewicz: ogniwa perowskitowe to technologia przyszłości

  • Fot. materiały prasowe

    Polka zdobywczynią nagrody dla europejskich wynalazców i nagrody publiczności

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera