Uczelnie i instytucje

Płock/ Nowy kierunek studiów na Akademii Mazowieckiej - prawo

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Akademii Mazowiecka w Płocku otrzymała pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej w sprawie możliwości prowadzenia studiów jednolitych magisterskich o profilu praktycznym na kierunku prawo. Rekrutacja ruszy pod koniec czerwca i potrwa do połowy lipca - poinformowała w piątek uczelnia.

"Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydało pozytywną opinię w sprawie uruchomienia jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo" - ogłosiła w komunikacie Akademia Mazowiecka w Płocku. Uczelnia podkreśliła, że rozpoczęcie tam kształcenia na kierunku prawo "jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia dostępności usług prawnych".

"Prawo jest wielkim krokiem naprzód, ponieważ wpisuje się w wizję rozwoju uczelni oraz Płocka jako miasta akademickiego" - powiedział rektor Akademii Mazowieckiej prof. dr hab. n. med. Maciej Słodki, cytowany w informacji prasowej.

Jak wyjaśniła Akademia Mazowiecka, kształcenie na kierunku prawo będzie prowadzone w formie stacjonarnej. "Rekrutacja rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 15 lipca 2024 r." - zapowiedziała uczelnia. W komunikacie wspomniano jednocześnie, że uczelnia dysponuje bazą noclegową dla przyjezdnych studentów, oferując miejsca w Domu Studenta.

Akademia Mazowiecka w Płocku została utworzona z przekształcenia Mazowieckiej Uczelni Publicznej na podstawie ustawy podpisanej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę w sierpniu 2022 r. Aktualnie uczelnia kształci 1,8 tys. studentów na 20 kierunkach. W tym roku akademickim przyjęto tam 60 studentów na nowo otwarty kierunek lekarski - studia jednolite, magisterskie.

Na Akademii Mazowieckiej w Płocku studia I i II stopnia odbywają się m.in. na wydziałach: nauk humanistycznych i informatyki, nauk społecznych i nauk o zdrowiu - na wydziale tym dostępne kierunki to także pielęgniarstwo - studia I stopnia stacjonarne i II stopnia, położnictwo - studia I stopnia stacjonarne oraz kosmetologia - studia I stopnia stacjonarne.(PAP)

Nauka w Polsce, Michał Budkiewicz

mb/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera