Koszalin/ Dr Monika Pawłowska nowym rektorem PWSZ

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Dr Monika Pawłowska będzie rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie w kadencji 2024-2028 – poinformowała w środę uczelnia.

Dr Monika Pawłowska przez ostatnie cztery lata pełniła funkcję prorektor ds. nauczania i studentów PWSZ w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie).

Zgodnie z komunikatem Uczelnianej Komisji Wyborczej we wtorek została wybrana rektorem uczelni w nadchodzącej kadencji.

Dr Pawłowska, cytowana w komunikacie, podziękowała społeczności akademickiej za „ogromne wsparcie i zaufanie”. Zapewniła, że będzie pracować z pełnym zaangażowaniem, dążąc do rozwoju uczelni, wspierając działania jej studentów i pracowników.

Nowo wybrana rektor zastąpi dr. Jana Kuriatę, który na czele uczelni stoi od 2012 r. Wcześniej tę funkcję pełnił prof. dr hab. Waldemar Żarski. Był pierwszym rektorem PWSZ.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie jest bezpłatną publiczną uczelnią zawodową, kształcącą w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Działalność rozpoczęła 1 października 2009 r. Jej flagowymi kierunkami nauczania są pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne.

Zgodnie z opublikowanym 4 kwietnia w Dzienniku Ustaw RP rozporządzeniem ministra nauki uczelnia od 1 października 2024 r. zmieni nazwę na Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Koszalinie. Chce także od nowego roku akademickiego uruchomić zamiejscowy wydział w Kołobrzegu na kierunkach pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. W tej sprawie 18 marca br. w obecności ministra nauki Dariusza Wieczorka uczelnia z władzami samorządowymi podpisała list intencyjny. Minister zapewnił o wsparciu dla tej inicjatywy. (PAP)

Nauka w Polsce, Inga Domurat

ing/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Prof. Paweł Rowiński. PAP/Leszek Szymański 01.12.2016

    Prof. Rowiński: misję w ALLEA postrzegam jako tworzenie pomostu między Wschodem a Zachodem

  • Fot. Adobe Stock

    Polsko-Niemiecka Nagroda Naukowa COPERNICUS 2024 - za badania w dziedzinie astrofizyki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera