Katowice/ Studenci Uniwersytetu Śląskiego zostali wicemistrzami świata w negocjacjach

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Polska drużyna składająca się ze studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zdobyła wicemistrzostwo w Mistrzostwach Świata w Negocjacjach, które odbyły się w Niderlandach - poinformowało w środę biuro prasowe Uniwersytetu Śląskiego.

Polska reprezentowana była podczas Mistrzostw Świata w Negocjacjach przez Pawła Urzenitzoka (Uniwersytet Śląski), Dominika Zdebika (Uniwersytet Śląski) oraz Aleksandra Łabucia (Szkoła Główna Handlowa). Polska drużyna otrzymała trofeum i tytuł "Światowych Wicemistrzów Negocjacji".

"Pierwszy raz od dekady drużyna z Polski znalazła się na podium" - pochwalił się w informacji prasowej Uniwersytet Śląski (UŚ).

Studenci awansowali do finału po kilku rundach eliminacyjnych, gdzie negocjowali m.in: z drużyną z Georgetown University oraz Eindhoven University of Technology. Finał mistrzostw odbył się 5-6 kwietnia w Niderlandach.

W mistrzostwach wzięło udział 66 uczelni, m.in: Harvard Business School, Columbia Law School, Princeton University, HHL Leipzig Graduate School of Management czy HEC Paris.

"Ciężka praca, wiele godzin treningów oraz niezliczona liczba przeczytanych książek negocjacyjnych się opłaciła. Wielką dumą było dla mnie jako Polaka zdobycie statuetki Wicemistrzów Świata Negocjacji" - podkreślił Paweł Urzenitzok.

Uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami w negocjacjach, które oceniane były pod kątem warunków wynegocjowanego kontraktu, wpływu negocjacji na relację z partnerami negocjacyjnymi oraz opinii ekspertów o sposobie prowadzenia negocjacji.

"Prawdziwe zwycięstwo to nie tylko chwila triumfu na podium, ale też mnóstwo nowych znajomości, doświadczeń i wiedzy zdobytej w trakcie przygotowań. Każda rozmowa, każde negocjacje, każdy moment poświęcony na zgłębianie wiedzy był okazją do wzrostu i rozwijania się" - skomentował Dominik Zdebik.

Finaliści mistrzostw prowadzili negocjacje w oparciu o kompleksowe, biznesowe zagadnienia, które dotyczyły m.in: eksportu szwajcarskiego produktu na nowe rynki wraz z optymalizacją kosztów jego produkcji czy szczegółów przeprowadzenia akcji promocyjnych w celu zwiększenia efektywności sprzedawanego produktu w sieci holenderskich sklepów.

W finałowej rundzie Polacy zmierzyli się z zadaniem analizy kluczowych etapów rozwoju AI, omawiali konieczność wprowadzenia konkretnych działań regulacyjnych, oraz dyskutowali o międzynarodowych inicjatywach mających na celu prawne unormowanie sztucznej inteligencji.

"Cały turniej był doskonałym doświadczeniem, aby zestawić nasz styl i umiejętności negocjacyjne, z zespołami z odległych miejsc na świecie, jak Indie, czy USA" - podsumował Aleksander Łabuć.

Finaliści z Polski mieli również okazję wziąć udział w specjalistycznych warsztatach z technik negocjacyjnych oraz w szkoleniu prowadzonym przez Gary’ego Noesnera, szefa ds. negocjacji kryzysowych w FBI, który przez 23 lata negocjował w najtrudniejszych przypadkach, gdzie stawką było nawet ludzkie życie. (PAP)

Nauka w Polsce, Julia Szymańska

jms/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    MZ określiło limit przyjęć na studia lekarskie, uwzględniono tylko uczelnie mające zgodę PKA

  • Źródło: Uniwersytet Śląski

    Śląskie/ Studentki zajęły pierwsze miejsce na Mistrzostwach Świata w The Odyssey of Mind 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera