Uczelnie i instytucje

Studia podyplomowe z licencją pilota drona w WAT

Źródło: Adobe Stock
Źródło: Adobe Stock

Do zdobycia jest licencja pilota drona, a zajęcia odbywają się m.in. na strzelnicy - do 29 lutego trwa rekrutacja na studia podyplomowe „Ochrona i obrona ludności wobec współczesnych zagrożeń” w Wojskowej Akademii Technicznej.

Wystarczy tytuł licencjata lub magistra. Studia ruszają 9 marca i zakończą się w styczniu 2025 r. Będą realizowane na Wydziale Logistyki, Zarządzania i Bezpieczeństwa WAT. Jednocześnie trwa rekrutacja na studia „Administracja w systemie bezpieczeństwa”. Zajęcia będą prowadzone w trybie stacjonarnym (lub on-line) w formie czternastu weekendowych zjazdów. Na obydwu kierunkach zajęcia odbywać się będą m.in. na strzelnicy WAT.

Studia podyplomowe w zakresie „Ochrony i obrony ludności wobec współczesnych zagrożeń” przeznaczone są dla osób, których praca wiąże się z zarządzaniem ryzykiem i zapewnieniem bezpieczeństwa ludności.

Jak informuje uczelnia, kompetencje uzyskiwane na studiach podyplomowych obejmują zrozumienie współczesnych zagrożeń i ryzyka. Studenci zdobędą wiedzę na temat różnorodnych zagrożeń, takich jak terroryzm, katastrofy naturalne czy cyberataki, oraz nauczą się oceniać ryzyko i opracowywać strategie zarządzania nim. Wypracują praktyczne umiejętności w zakresie planowania i zarządzania kryzysowego. Poznają narzędzia i techniki ochrony ludności. Studia wyposażą absolwentów w kompetencje interpersonalne i przywództwa w sytuacjach kryzysowych i zapewnią znajomość przepisów prawnych i regulacji związanych z ochroną i obroną ludności, co jest istotne zarówno dla podejmowania decyzji, jak i dla zapewnienia zgodności działań z obowiązującym prawem.

Studia podyplomowe „Administracja w systemie bezpieczeństwa” mają przygotować absolwentów do analizowania zagrożeń, planowania, podejmowania trafnych decyzji i organizowania działań w sytuacjach nadzwyczajnych. Oferta kierowana jest do pracowników administracji publicznej i podmiotów realizujących zadnia związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.

Zajęcia obejmą praktyczne działania administracji rządowej i samorządowej ze szczególnym uwzględnieniem powinności obronnych w stosunku do społeczności lokalnej. Studia podyplomowe wyposażą słuchaczy w wiedzę niezbędną do wykonywania funkcji administracyjnych w organach rządowych i samorządowych oraz zarządzania jednostkami organizacyjnymi i pomocniczymi tych samorządów.

Terminy zjazdów, formularz rekrutacyjny i pozostałe informacje znajdują się na stronie wydziału.

Nauka w Polsce

kol/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Katowice, 09.05.2025. Od lewej: marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, prezes stowarzyszenia Pro Silesia Małgorzata Staśko, członek stowarzyszenia Biznes Pro Silesia Dawid Pasek, rektor Akademii Muzycznej Katowice Jarosław Mamczarski, prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Justyna Kucharczyk, rektor AWF Katowice Andrzej Małecki,  rektor Politechniki Śląskiej Marek Pawełczyk, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Celina Olszak, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Tomasz Szczepański, rektor Uniwersytetu Śląskiego Ryszard Koziołek podczas konferencji prasowej inaugurującej Forum Przyszłości Miasta Nauki w Katowicach. PAP/Michał Meissner

    Siedem uczelni podpisało porozumienie współpracy przy Programie Naukowym dla Śląska

  • Pałac Branickich w Białymstoku. Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Rozpoczyna się 21. Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera