Siedmioro studentów otrzymało stypendia im. Anny Bornus

Fot. materiały prasowe UW
Fot. materiały prasowe UW

Siedem osób otrzymało stypendia im. Anny Bornus, przeznaczone dla studentów i doktorantów ze znaczną niepełnosprawnością ruchową - poinformował Uniwersytet Warszawski. Pomoc finansowa ma pozwolić nagrodzonym na pokrycie kosztów zatrudnienia asystenta.

Była to 11. edycja rozdania stypendiów.

Stypendium stanowi dar fundacji założonej przez rodzinę Anny Bornus, studentki Wydziału Polonistyki UW w latach 2010–2011, zmarłej z powodu choroby nowotworowej.

Laureatami zostali:

Olga Ćwiklak vel Ćwiklińska, studentka drugiego roku na kierunku filologia włoska;

śp. Magdalena Dreinert, studentka drugiego roku studiów magisterskich na kierunku filologia polska, która zmarła pod koniec grudnia 2023 roku. Zgodnie z wolą stypendium zostało przekazane na rzecz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci;

Jakub Gietka, student Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku zarządzanie;

Mateusz Gregorski, student czwartego roku studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW;

Zofia Kuliś, studentka trzeciego roku Warszawskiej Szkoły Filmowej na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej;

Wojciech Lochmajer, student pierwszego roku na Wydziale Chemii UW;

Sylwia Mazur, studentka drugiego roku na kierunku stosunki międzynarodowe na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

Asystent, na zatrudnienie którego jest przeznaczone stypendium, pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Pomaga m.in. dotrzeć na uczelnię, przeprowadza podopiecznego z jednej sali zajęciowej do drugiej, odprowadza na przystanek autobusowy. Zdarza się, że pomaga notować w czasie zajęć. Podstawą ubiegania się o stypendium jest złożenie wniosku w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami UW.

bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: PAP

    Na Politechnice Warszawskiej powstaje studencki bolid z całkowicie nową konstrukcją

  • 11.12.2023. PAP/Jakub Kaczmarczyk

    Poznań/Będzie konkurs na projekt przebudowy akademika Jowita

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera