Fot. Adobe Stock

Szefowie polskich projektów badawczych pojadą do USA

Sześcioro naukowców wyjedzie do USA dzielić się swoją wiedzą i poszerzać ją dzięki Fulbright STEM Impact Award. Laureaci kierują na uczelniach w Polsce badaniami z obszaru nauk inżynieryjno-technicznych lub nauk ścisłych i przyrodniczych.

  • Stypendia Fulbrighta w Polsce - od 55 lat

    Program Fulbrighta powinien się zmieniać tak, by nadążać za zmianami, do jakich dochodzi na świecie - mówili w czwartek uczestnicy uroczystości z okazji 55-lecia działalności Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Polsce i 25-lecia transformacji ustrojowej w Polsce.

  • Konferencja z okazji 55-lecia Komisji Fulbrighta

    Konferencja „Przywództwo, Edukacja i Innowacja” ("Leadership, Education, Innovation") odbędzie się 15 i 16 maja w Warszawie z okazji 55-lecia działalności Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Polsce oraz 25-lecia wolnych wyborów.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Społeczność WSKZ: wyrażamy poparcie dla stanowiska władz uczelni

  • Wiceministra nauki: chcemy zmienić spojrzenie na popularyzację nauki

  • Szczątki tzw. księżniczki z Bagicza pochodzą z około 120 r. n.e.

  • Badanie: nie wszyscy lekarze wiedzą, że sól szkodzi nie tylko sercu

  • Ekspert: rośnie wykorzystanie AI w dezinformacji

  • Fot. Adobe Stock

    Używanie marihuany zwiększa ryzyko wystąpienia chorób psychicznych u młodzieży

  • NASA: księżycowa misja załogowa opóźniona, będzie dodatkowy lot

  • Naukowcy badają pociąg mózgu do alkoholu

  • Norwegia/ Naukowcy: niebezpieczne superbakterie mogą pochodzić ze Svalbardu

  • Proste badanie krwi może przewidywać ryzyko choroby Alzheimera na wiele lat przed problemami z pamięcią

 Dongola, tzw. Dom Króla. Fot. Maciej Wyzgol/ CAS UW.

Sudan/Dokument odnaleziony przez polskich archeologów potwierdza istnienie legendarnego króla Qaszqasza

Podczas wykopalisk w Starej Dongoli (Sudan) polscy archeolodzy odkryli arabski dokument, potwierdzający istnienie króla Qaszqasza - władcy, którego postać do tej pory uznawano za półlegendarną. Pismo odnaleziono w budowli określanej wciąż przez okolicznych mieszkańców jako Dom Króla.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera