Fot. Adobe Stock

Biolog: populacja cietrzewia w Polsce na skraju wyginięcia

Populacja cietrzewia w Polsce jest na skraju wyginięcia - wskazuje Michał Adamowicz z Wydziału Biologii UW. W ciągu kilku dziesięcioleci spadła z 30 tys. osobników do mniej niż 300 osobników. Przyczyną jest ocieplenie klimatu, wynikający głównie z działalności człowieka napływ gatunków obcych, oraz zmiany krajobrazu pod tereny rolnicze.

  • Adobe Stock
    Wydarzenia

    Ponad 120 specjalistów będzie dyskutować o ochronie kuraków, np. głuszców i cietrzewi

    Na Uniwersytecie w Białymstoku odbędzie się XV Międzynarodowe Sympozjum poświęcone kurakom. Ponad 120 specjalistów, m.in. z Polski, USA, Japonii, Niemiec, Norwegii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Czech, będzie dyskutować o ochronie tych ptaków.

  • Gmina Urszulin 11 12 2003. PAP Mirosław Trembecki mt/bp
    Życie

    W Ośrodku Hodowli Cietrzewia wykluło się 25 piskląt

    W prowadzonym od roku Ośrodku Hodowli Cietrzewia działającym w Nadleśnictwie Spychowo na Mazurach wykluło się 25 młodych piskląt. Młode cietrzewie klują się w starannie ukrytych gniazdach, a gdy kurka złoży za dużo jaj, leśnicy przenoszą je do klujnika.

Najpopularniejsze

  • Źródło: Marcin Rosadziński

    Polak najlepszym fotografem Drogi Mlecznej 2025

  • Uznański-Wiśniewski: na kwarantannie przed startem Ax-4 jest kilkadziesiąt osób

  • Axiom Space: załoga Ax-4 rozpoczęła kwarantannę przed lotem na orbitę

  • Eksperci: różnorodność kolorystyczna na talerzu to bogactwo składników odżywczych

  • Ekspertka: adopcje międzygatunkowe u ptaków są rzadkością

  • Adobe Stock

    BiH/ Rośnie liczba zakażonych "szczurzą gorączką", media donoszą o szczurach wielkości kotów

  • Myszy mają hierarchię w nosie

  • Daleka galaktyka zaskoczyła astronomów "poprzeczką"

  • Suplementy z witaminą D mogą chronić przed biologicznym starzeniem się organizmu

  • USA/ Statek kosmiczny Starship zaliczył kolejną nieudaną próbę, eksplodując podczas powrotu na Ziemię.

PAP/Radek Pietruszka 15.04.2025

Uznański-Wiśniewski: na kwarantannie przed startem Ax-4 jest kilkadziesiąt osób

Oprócz załogi misji Ax-4 na kwarantannie są pracownicy obsługi – w sumie kilkadziesiąt osób – powiedział PAP polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski. Wszyscy pozostaną w odosobnieniu na Florydzie do startu astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną, zaplanowanego na 8 czerwca.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera