krajowy fundusz na rzecz dzieci

Fot. Fotolia

Obozy naukowe i staże - dla najzdolniejszej młodzieży

Tylko do 31 maja można składać wnioski o stypendia Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Wybrani nastolatkowie pojadą na obozy naukowe, odbędą staże i zajęcia na wyższych uczelniach i instytutach Polskiej Akademii Nauk.

  • Fot. Fotolia

    Termin zgłaszania wybitnych uczniów przedłużony do poniedziałku

    Przedłużony został nabór utalentowanych uczniów do Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym – poinformował PAP Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Nowe zgłoszenia można nadsyłać jeszcze do poniedziałku 10 lipca.

  • Fot. Fotolia

    Wybitnie zdolni mają czas do piątku

    Dobiega końca nabór utalentowanych uczniów do Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym - poinformował PAP Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Nowe zgłoszenia można nadsyłać tylko do piątku 30 czerwca.

  • Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci przedłuża rekrutację do 10 lipca

    Jeszcze do niedzieli 10 lipca można zgłaszać do programu stypendialnego Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci uczennice i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach naukowych i artystycznych. Umożliwia on m.in. bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk.

  • Najzdolniejsi uczniowie rozpoczęli zajęcia w prestiżowych instytutach

    Ponad 300 najmłodszych naukowców już rozpoczęło - albo wkrótce rozpocznie - zajęcia w laboratoriach najlepszych polskich instytutów i uczelni. Stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci skorzystają z atrakcji przygotowanych przez naukowców Instytutu Chemii Organicznej PAN, Instytutu Chemii Fizycznej PAN czy Uniwersytetu Warszawskiego.

  • Fot. Fotolia

    Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci/ Kandydatura w konkursie Popularyzator Nauki 2012

    Dzięki programowi pomocy wybitnie zdolnym uczniom, prowadzonemu przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci, „młodzi naukowcy” mogą uczestniczyć w specjalistycznych warsztatach badawczych w czołowych polskich ośrodkach akademickich. Odbywają seminaria, konsultacje i staże w laboratoriach, wyjeżdżają na wielodyscyplinarne obozy i imprezy naukowe, takie jak obóz w bazie rakietowej w północnej Norwegii, czy warsztaty przyrodnicze w Alpach.

Najpopularniejsze

  • 16.04.2025.  Na zdjęciu astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (L) i dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej Josef Aschbacher (P) podczas wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej, przed drugim dniem III Konferencji Bezpieczeństwa ESA na Zamku Królewskim w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    Dyrektor Europejskiej Agencji Kosmicznej dla PAP: potrzebne przepisy dotyczące kosmosu

  • Czego potrzebują naukowcy, jeśli chodzi o zastosowanie wyników badań? - ankieta

  • EKG/ Minister nauki: przyszłość należy do tych, którzy chcą się uczyć cały czas

  • Obce gatunki w środowisku: pirania w Sanie i “biegnący” bambus nad Lubatówką

  • Naukowcy: zimne superziemie powszechne w Drodze Mlecznej

  • Źródło: ESA & NASA/Solar Orbiter/EUI Team, E. Kraaikamp (ROB)

    Solar Orbiter przesłał wyjątkowe zdjęcie Słońca

  • Znaleziony w Anglii szkielet gladiatora nosi ślady kłów drapieżnego kota

  • "Hormon miłości" łagodzi agresję u samic lemurów

  • Chiny/ Załoga misji Shenzhou-20 dotarła na stację kosmiczną

  • Google tworzy tłumacza języka delfinów

Fot. materiały prasowe

Tkanki miękkie, misja kosmiczna i diagnostyka dzięki AI – w ramach polskiego eksperymentu na ISS

Jak tkanki miękkie astronautów adaptują się do warunków kosmicznych i zmian wynikających z procesu przygotowywania się do misji? Sprawdzą to polscy badacze w ramach eksperymentu podczas misji IGNIS. Diagnostyka odbywa się przy użyciu AI.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera