Fot. Adobe Stock

Opole/Nowy rok Akademii Młodych Serc

Nowy rok akademicki rozpoczęło stu słuchaczy Akademii Młodych Serc. Po raz dziesiąty zajęcia dla studentów uniwersytetu trzeciego wieku prowadzić będą naukowcy Politechniki Opolskiej.

  • źródło: UE w Katowicach

    Katowice / Trwają zapisy seniorów i uczniów na zajęcia organizowane przez U.Ekonomiczny

    Trwają zapisy na Uniwersytet Ekonomiczny Trzeciego Wieku, organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, a także na kolejną edycję programu ELiT (Ekonomia dla Liceum i Technikum) oraz programu dla uczniów podstawówek (EUD) i ich rodziców - informuje katowicka uczelnia.

  • Widok na bazylikę Mariacką w Gdańsku, PAP/Adam Warżawa 22.03.2017

    Uniwersytet Trzeciego Wieku uruchomił zdalną naukę dla każdego

    W czasie epidemii słuchacze Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogą zdalnie uczestniczyć w wykładach, warsztatach czy wspólnym oglądaniu filmów. Wiele materiałów jest przy tym ogólnie dostępnych.

Najpopularniejsze

  • fot. Kamil Niedźwiecki

    Na cmentarzysku koło Dąbrówna archeolodzy odkryli nietypowy średniowieczny pochówek

  • Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Kosmiczny schron z ubrań i wody. Rutczyńska: z promieniowaniem w kosmosie nie ma żartów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • Glukozamina może przyspieszać postęp alzheimera

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

Warszawa, 18.11.2025. Wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk. PAP/Marcin Obara

Zioło-Pużuk o stołówkach studenckich: uczciwie przeanalizowaliśmy potrzeby studentów

Resort nauki stawia na wielotorowe wsparcie socjalne studentów. Planuje powiązanie progu stypendium socjalnego z minimalnym wynagrodzeniem oraz zachęca rektorów do stosowania klauzul społecznych przy wyborze ajentów gastronomicznych – powiedziała PAP wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera