Nauka dla Społeczeństwa

23.02.2024
PL EN
15.10.2023 aktualizacja 15.10.2023

Opole/Nowy rok Akademii Młodych Serc

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Nowy rok akademicki rozpoczęło stu słuchaczy Akademii Młodych Serc. Po raz dziesiąty zajęcia dla studentów uniwersytetu trzeciego wieku prowadzić będą naukowcy Politechniki Opolskiej.

Po raz dziesiąty Politechnika Opolska prowadzić będzie Akademię Młodych Serc dla seniorów z województwa opolskiego. Na zajęcia w rozpoczynającym się roku akademickim zapisało się stu słuchaczy.

Zdaniem Teresy Rozmarynowskiej, przewodniczącej Rady Seniorów w Opolu, corocznie inicjatywa opolskiej uczelni spotyka się z dużym odzewem w środowisku seniorów.

"Czasami żartujemy, że jak to jest, że tyle lat możemy studiować, ale jest to znak, że dobrze nam tutaj, że traktuje się nas poważnie. Takie zajęcia to dla nas najlepsze lekarstwo. Spotykamy się, rozmawiamy, zastanawiamy się, jakie będą wykłady, czy będzie gimnastyka. Tematy są bardzo ciekawe" - uważa Rozmarynowska.

Przez pierwsze dziewięć edycji, grupy liczyły 80 słuchaczy. W tym roku zapisano o 20 osób więcej. Zajęcia prowadzone są w każdy czwartek. W ich trakcie, oprócz zajęć z obsługi komputerów, czy nauki języków, prowadzone są także zajęcia gimnastyczne.

Wśród słuchaczy, oprócz osób, które uczestniczą w AMS po raz pierwszy, są także absolwenci kilku poprzednich edycji.

"Z niecierpliwością czekam na każdy czwartek, na godz. 16. Każdy wykład dostarcza bardzo dużo cennych informacji. Siedząc w domu nigdy bym się nie dowiedziała takich rzeczy. Akademia to także nowe znajomości, przyjaźnie, same plusy" - podkreśliła Gabriela Kiełbasa, która na zajęcia AMS uczęszcza od początku jej istnienia. (PAP)

Marek Szczepanik

masz/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024