Fot. materiały prasowe

Podkarpacki Festiwal Nauki i Innowacji rusza już 12 listopada

Na prezentacje i wystawy, spotkania, rozmowy, warsztaty i doświadczenia, które skłaniają do współpracy i eksperymentowania - mogą liczyć uczniowie, studenci, przedsiębiorcy i inni uczestnicy Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Innowacji. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-15 listopada pod Rzeszowem.

  • Fot. Adobe Stock

    Podkarpackie/ Dotacje od urzędu marszałkowskiego dla uczelni na inwestycje i rozwój

    Dziesięć podkarpackich uczelni otrzymało od urzędu marszałkowskiego w sumie 1 mln 700 tys. zł na inwestycje i rozwój. Najwięcej pieniędzy trafiło do Uniwersytetu Rzeszowskiego.

  • Fot. Fotolia

    Podkarpackie/ Dotacje samorządu województwa dla siedmiu uczelni

    800 tys. zł przeznaczył zarząd województwa podkarpackiego dla siedmiu uczelni wyższych z regionu. Pieniądze pomogą m.in. doposażyć pracownie dydaktyczne.

  • Fot. Fotolia
    Życie

    Podkarpackie/Podsumowano coroczną inwentaryzację dzikiej zwierzyny w lasach

    W lasach Podkarpacia żyje m.in. 551 żubrów, ponad 230 niedźwiedzi, przeszło 600 wilków oraz blisko 11 tys. bobrów. W regionie zakończyły się prace podsumowujące doroczną inwentaryzację dzikich zwierząt.

  • PAP © 2017 / Artur Reszko
    Człowiek

    W Bieszczadach żubrzyce z przychówkiem wracają już do stad

    W Bieszczadach już kilkanaście żubrzyc z tegorocznym przychówkiem powróciło do swoich stad. Na początku czerwca opuściły je, żeby w leśnych ostępach wydać potomstwo.

  • Fot. PAP/ Darek Delmanowicz 29.05.2017

    Skarby archeologiczne znaleziono w Beskidzie Niskim

    Liczące dwa, trzy tysiąclecia miecze, wyroby ze złota, czy biżuterię szklaną przynieśli w ostatnich trzech latach mieszkańcy regionu do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie (Podkarpackie). Wszystkie zabytki znaleziono w Beskidzie Niskim.

  • Fot. PAP/ Darek Delmanowicz

    Podkarpackie/ Eksperci: nie zabierajmy małych saren znalezionych w trawie

    Lekarze weterynarii i leśnicy apelują, by nie zabierać małych saren znalezionych w głębokiej trawie. Zostawiają je tam matki, które co pewien czas wracają, by nakarmić potomstwo. Ludzie zabierają zwierzęta, bo myślą, że zostały porzucone.

  • Karpacka Troja/ Podróże w epokę brązu i wczesne średniowiecze

    Wytwarzania strzał łuczniczych, obróbki kości zwierzęcej oraz wielu innych zapomnianych rzemiosł będzie się można nauczyć podczas tegorocznych wakacji w skansenie archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła (Podkarpackie).

  • Skarb sprzed 2,5 tys. lat znaleziono w Beskidzie Niskim

    Skarb sprzed 2,5 tys. lat odkryto w Lubatowej k. Krosna w Beskidzie Niskim. "Znaleziono m.in. bransolety z brązu, szklane paciorki i fragmenty naczyń" – powiedział w czwartek PAP dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie Jan Gancarski.

  • Życie

    W Karpatach orły przednie już tokują

    Występujące w polskich Karpatach orły przednie zaczynają tokować i odwiedzać miejsca gniazdowe. W tej części naszego kraju żyje ok. 30 par tych ptaków; ich polska populacja liczy tylko 35 par.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera