Fot. Fotolia

Twórcy planetariów z całego świata spotkają się w Warszawie

W czerwcu planetarium Niebo Kopernika zyska dwie dodatkowe kopuły i uruchomi specjalne „miasteczko kopuł". Skorzystają z nich twórcy planetariów z całego świata, którzy między 19 - 25 czerwca wezmą udział w konferencji International Planetarium Society.

  • Fot. PAP 2013 / Paweł Kula

    Kolejne laury dla filmu planetarium Niebo Kopernika

    Wyprodukowany i zrealizowany przez studio graficzne planetarium Niebo Kopernika film "Na skrzydłach marzeń", opowiadający o historii lotnictwa, zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fulldome w Gwacheon w Korei.

  • Wieczór komet w planetarium Niebo Kopernika

    Obserwacje astronomiczne, wykłady poświęcone odkrywaniu i obserwacji komet, nocny maraton filmów planetaryjnych, przedpremierowy pokaz laserowy - to atrakcje przygotowane przez planetarium Niebo Kopernika w ramach sobotniego wieczoru komet w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

  • Technologia

    Planetarium Niebo Kopernika przygotowało film na półokrągły ekran

    Pierwszy polski film przygotowany do wyświetlania na półokrągłym ekranie zrealizowało warszawskie planetarium Niebo Kopernika. "Na skrzydłach marzeń" to opowieść poświęcona historii lotnictwa i marzeniu człowieka o lataniu.

  • Planetarium Niebo Kopernika debiutuje z własnym filmem

    Poznanie tajemnic latania wraz z Leonardem da Vinci i braćmi Wright umożliwi debiutancki film planetarium Niebo Kopernika: "Na skrzydłach marzeń". To pierwsza polska produkcja przygotowana z myślą o półokrągłym ekranie. Premierowe pokazy od 25 października.

  • Kosmiczne improwizacje w Niebie Kopernika

    Znanych jazzowych standardów, jak i prawdziwych jam sessions będzie można wysłuchać podczas cyklu koncertów „Orbita jazzu”. Raz w miesiącu będą odbywały się one w planetarium Niebo Kopernika – Centrum Nauki Kopernik.

  • Kosmos

    Warszawa zorganizuje światową konferencję o planetariach w 2016 r.

    Planetarium Niebo Kopernika w Warszawie zostało wybrane na miejsce prestiżowej konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Planetariów (IPS), która odbędzie się w 2016 roku – poinformowało Centrum Nauki Kopernik.

  • Fot. Fotolia
    Człowiek

    W walentynki Niebo Kopernika zaprasza na "Konstelację: Miłość"

    Gdzie w kosmosie bije czarne serce, jakie miłosne historie kryją się w zimowych gwiazdozbiorach? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w planetarium Niebo Kopernika. W walentynkowy wieczór – 14 lutego - placówka zaprasza na specjalne pokazy: "Konstelacja: Miłość".

  • Fot. Fotolia

    „Dwa szkiełka” i „Życiodajny klimat” w „Niebie Kopernika”

    Dlaczego gwiazdy mrugają i maja różne kolory? Co to jest klimat? Co spowodowało największe katastrofy klimatyczne na naszej planecie? Odpowiedzi na takie pytania poznają widzowie dwóch premier warszawskiego planetarium „Niebo Kopernika”.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera