Populacja dzikich chomików w Jaworznie zasilona przez nowe osobniki

12 chomików odłowionych w Siemianowicach Śląskich zasiliło w ostatnich dniach ginącą populację dzikiego chomika europejskiego w Jaworznie (Śląskie), gdzie władze miasta ustanowiły w ub. r. 270-hektarowy użytek ekologiczny, aby chronić te zwierzęta.

  • Fot. Fotolia

    Jaworzno chce udostępnić teren pod tor testowy hyperloopa

    Samorząd Jaworzna chce udostępnić odcinek dawnej linii kolejowej między centrum a jedną z dzielnic pod tor testowy hyperloopa. W środę przedstawiciele miasta podpisali list intencyjny w tej sprawie ze spółką Euroloop, która zamierza rozwijać tę technologię i wdrażać ją biznesowo.

  • Fot. PAP/EPA/ UWE ANSPACH 02.07.2015

    Ginącą populację chomika europejskiego w Jaworznie zasilą osobniki z Czech

    Ginącą populację chomika europejskiego w Jaworznie (Śląskie) mają zasilić osobniki sprowadzone w tym celu z Czech. Władze miasta we współpracy z naukowcami podejmują działania, które mają wesprzeć ten zagrożony gatunek.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk.  PAP/Radek Pietruszka

Kanclerz PAN: grunty, nieruchomości – akademia dysponuje unikalnym majątkiem

Grunty rolne, ośrodki wczasowe, ale i budynki po PGR-ach – Polska Akademia Nauk dysponuje unikalnym w skali instytucji państwowych majątkiem. Jak powiedziała PAP kanclerz PAN Monika Kallista, z części nieruchomości akademia czerpie zyski, które przeznacza na naukę, ale do części musi dokładać.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera