Fot. Adobe Stock

Ekspert: inżynieria biomedyczna nie wyprze lekarzy, ale będzie wsparciem w ich pracy

Inżynieria biomedyczna nie wyprze lekarzy. Ma być dla nich wsparciem, dzięki wysokiej technologii, z którą personel medyczny nie ma doświadczenia na takim poziomie – powiedział PAP dr hab. inż. Michał Rychlik, prof. Politechniki Poznańskiej.

  • Fot. Adobe Stock
    Wydarzenia

    Poznań/ Od czwartku na Politechnice Poznańskiej Konferencja Inżynierii Biomedycznej

    Druk 3D w ortopedii, diagnostyka medyczna, czy sztuczna inteligencja – to niektóre z tematów podejmowanych podczas trwającej od czwartku na Politechnice Poznańskiej Konferencji Inżynierii Biomedycznej.

  • Fot. Fotolia
    Zdrowie

    Gdański wynalazek usprawni chirurgiczne zabiegi

    Grupa gdańskich naukowców opracowała urządzenie, która w trakcie chirurgicznych operacji pozwala dokładnie ocenić ukrwienie narządów. Taka wiedza oznacza znacznie mniej powikłań.

Najpopularniejsze

  • fot. Kamil Niedźwiecki

    Na cmentarzysku koło Dąbrówna archeolodzy odkryli nietypowy średniowieczny pochówek

  • Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Kosmiczny schron z ubrań i wody. Rutczyńska: z promieniowaniem w kosmosie nie ma żartów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • Glukozamina może przyspieszać postęp alzheimera

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

Warszawa, 18.11.2025. Wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk. PAP/Marcin Obara

Zioło-Pużuk o stołówkach studenckich: uczciwie przeanalizowaliśmy potrzeby studentów

Resort nauki stawia na wielotorowe wsparcie socjalne studentów. Planuje powiązanie progu stypendium socjalnego z minimalnym wynagrodzeniem oraz zachęca rektorów do stosowania klauzul społecznych przy wyborze ajentów gastronomicznych – powiedziała PAP wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera