Nauka dla Społeczeństwa

22.03.2023
PL EN
18.03.2020 aktualizacja 18.03.2020

Resort nauki zaleca, by uczelnie rozważyły zawieszenie poboru opłat za studia

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Resort nauki w środowym komunikacie zalecił, by uczelnie rozważyły zawieszenie poboru opłat za studia. Ma to związek z zagrożeniem epidemiologicznym i czasowym zawieszeniem kształcenia w uczelniach.

“Biorąc pod uwagę szczególną sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rekomenduje władzom uczelni rozważenie możliwości zawieszenia pobierania od studentów opłat za studia” - napisano w środę na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Resort nauki chce w ten sposób ograniczyć obciążenia finansowe studentów w sytuacji, kiedy - w związku z zagrożeniem epidemiologicznym - zamknięto wiele miejsc, w których pracowali studenci - np. lokali gastronomicznych.

Od 12 do 25 marca zawieszone są zajęcia dydaktyczne na polskich uczelniach. Resort nauki rekomendował uczelniom uruchomienie w tym czasie nauczania w formie e-learningu. Taka decyzja została podjęta w związku ze wzrostem ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz kolejnymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce. 

PAP - Nauka w Polsce

lt/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023