Nauka dla Społeczeństwa

28.02.2024
PL EN
08.10.2017 aktualizacja 08.10.2017

Polskie uczelnie mogą zaprosić amerykańskich naukowców w ramach Fulbright Specialist Award

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Uczelnie i instytuty badawcze, które chcą zaprosić do siebie amerykańskich specjalistów, mogą do 13 listopada wnioskować o stypendia do Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Wykładowców mogą przyjąć również instytucje oświatowe, medyczne i kulturalne.

Stypendia w ramach Fulbright Specialist Award przyznawane są na okres od dwóch tygodni do 42 dni. Do Polski mogą przyjechać eksperci w następujących dziedzinach: administracja publiczna, antropologia, archeologia, bibliotekoznawstwo, edukacja, ekonomia, informatyka, komunikacja i dziennikarstwo, kształcenie inżynierów, nauka biologii, nauka chemii, nauka fizyki, nauka matematyki, nauki polityczne, ochrona środowiska, pokój i rozwiązywanie konfliktów, pomoc społeczna, prawo, rolnictwo, socjologia, studia amerykanistyczne, urbanistyka, zarządzanie, zdrowie publiczne.

O udział w konkursie się mogą ubiegać uczelnie, instytuty badawcze, jednostki naukowe PAN, międzynarodowe instytuty naukowe oraz inne jednostki naukowe, jak również placówki oświatowe, instytucje rządowe, kulturalne i medyczne oraz rządowe i pozarządowe organizacje badawcze.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://www.fulbright.edu.pl/specialist/
 

PAP – Nauka w Polsce

kol/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024