Innowacja jest kobietą - konkurs dla badaczek

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Panie, które opracowały innowacyjne rozwiązanie technologiczne lub pomysł na wdrożenie jakiegoś nowatorskiej inicjatywy, mogą wziąć udział w konkursie "Innowacja jest kobietą". Laureatki konkursu zaprezentują swoje pomysły na wystawie wynalazków w Norymberdze.

Fundacja Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki po raz szósty organizuje konkurs „Innowacja jest Kobietą” dla badaczek i wynalazczyń. Celem konkursu jest wyłonienie innowacyjnego autorskiego (lub współautorskiego) rozwiązania technologicznego lub koncepcji wdrożenia już opracowanego rozwiązania.

W bieżącej edycji przyznane zostaną dwie nagrody: zwycięskie wynalazki będą prezentowane podczas Międzynarodowych Targów Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2016 w Norymberdze.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2016 roku. Badaczki, które chcą wziąć udział w konkursie powinny przesłać m.in. krótki opis projektu (do 1 strony) oraz opis implementacji (do 1 strony).

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie Fundacji: http://www.kobietynauki.org/innowacja-jest-kobieta-vi-edyacja

Ideą Fundacji Kobiety Nauki jest stworzenie pierwszej w Polsce sieci łączącej polskie uczone. Badaczki z pomocą fundacji chcą dzielić się swoimi doświadczeniami, nawiązywać kontakty, a także poszukiwać partnerek i partnerów do wspólnych projektów naukowych.

Celem fundacji jest popularyzowanie osiągnięć polskich badaczek oraz wspieranie naukowczyń na każdym etapie rozwoju ich kariery.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Gmach Politechniki Warszawskiej. (sp/awol) PAP/Szymon Pulcyn

    Politechnika Warszawska udostępni firmom aparaturę B+R

  • Podsekretarz stanu w MNiSW Maria Mrówczyńska (aldg) PAP/Tytus Żmijewski

    Katowice/ Mrówczyńska: EuroScience Open Forum to impuls do rozwoju miasta

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera