Nauka dla Społeczeństwa

24.04.2024
PL EN
18.03.2016 aktualizacja 18.03.2016

Prof. Mariusz Piskuła ponownie dyrektorem Instytutu PAN w Olsztynie

Uroczystość wręczenia nominacji na stanowisko dyrektora Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie prof. Mariuszowi Piskule. Fot. Mirosław Mlekicki Uroczystość wręczenia nominacji na stanowisko dyrektora Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie prof. Mariuszowi Piskule. Fot. Mirosław Mlekicki

Prof. Mariusz Piskuła będzie ponownie pełnił funkcję dyrektora Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. W wyniku zakończonego postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora IRZiBŻ powołał go Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzy Duszyński.

Nominacja na 4-letnią kadencję, do dnia 31 marca 2020 r. została we wtorek wręczona przez Wiceprezesa PAN, prof. dr hab. Stefana Malepszego w obecności Dziekana Wydziału II PAN, prof. dr hab. Leszka Kaczmarka oraz Przewodniczącego Rady Kuratorów, prof. dr hab. Romualda Zabielskiego - podała w piątek PAP Iwona Kieda z Biura Wspierania Badań Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie.

Prof. Piskuła jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. W Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN jest zatrudniony od początku jego działalności, tj. od 1988 roku. Od 2012 roku jest dyrektorem Instytutu, jest także członkiem korespondentem PAN, a od 2015 roku pełni również funkcję Prezesa Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i Białymstoku.

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie rozpoczął swoją działalność w 1988, a obecnie może poszczycić się prestiżowym statusem Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW) oraz najwyższą kategorią A+ wśród jednostek naukowych w Polsce. Instytut został wyróżniony jako najlepszy z obszaru nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych i jeden z wiodących w szeroko definiowanych naukach o życiu.

PAP - Nauka w Polsce

ali/ ula/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024