Prof. Mariusz Piskuła ponownie dyrektorem Instytutu PAN w Olsztynie

Uroczystość wręczenia nominacji na stanowisko dyrektora Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie prof. Mariuszowi Piskule. Fot. Mirosław Mlekicki
Uroczystość wręczenia nominacji na stanowisko dyrektora Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie prof. Mariuszowi Piskule. Fot. Mirosław Mlekicki

Prof. Mariusz Piskuła będzie ponownie pełnił funkcję dyrektora Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. W wyniku zakończonego postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora IRZiBŻ powołał go Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzy Duszyński.

Nominacja na 4-letnią kadencję, do dnia 31 marca 2020 r. została we wtorek wręczona przez Wiceprezesa PAN, prof. dr hab. Stefana Malepszego w obecności Dziekana Wydziału II PAN, prof. dr hab. Leszka Kaczmarka oraz Przewodniczącego Rady Kuratorów, prof. dr hab. Romualda Zabielskiego - podała w piątek PAP Iwona Kieda z Biura Wspierania Badań Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie.

Prof. Piskuła jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. W Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN jest zatrudniony od początku jego działalności, tj. od 1988 roku. Od 2012 roku jest dyrektorem Instytutu, jest także członkiem korespondentem PAN, a od 2015 roku pełni również funkcję Prezesa Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i Białymstoku.

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie rozpoczął swoją działalność w 1988, a obecnie może poszczycić się prestiżowym statusem Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW) oraz najwyższą kategorią A+ wśród jednostek naukowych w Polsce. Instytut został wyróżniony jako najlepszy z obszaru nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych i jeden z wiodących w szeroko definiowanych naukach o życiu.

PAP - Nauka w Polsce

ali/ ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 26.07.2024. Podsekretarz stanu w MNiSW Maria Mrówczyńska (P) i prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Hubert Cichocki (L) podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu w Warszawie, 26 bm. Spotkanie dotyczyło złożonego zawiadomienia do prokuratury i przyszłości Centrum Sieć Badawcza Łukasiewicz. PAP/Tomasz Gzell

    Szef sieci Łukasiewicz: skierowano zawiadomienie do prokuratury ws. b. prezesa Centrum Łukasiewicz

  • 08.06.2015 PAP/Paweł Supernak

    Wiceprezes PAN członkiem rady Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera