Ministerstwo Edukacji i Nauki

26.05.2022
PL EN
19.02.2016 aktualizacja 19.02.2016

Kolejna seria spotkań dla miłośników astronomii w CAMK PAN

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Jak zmierzyć najmniejsze gwiazdy, czy istnieje życie poza Ziemią, źródła fal grawitacyjnych to niektóre tematy kolejnej edycji "Spotkań z astronomią", organizowanych przez Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika PAN. Pierwsze zajęcia już w poniedziałek 22 lutego.

„Spotkania z astronomią” to cykl wykładów popularnonaukowych, podczas których naukowcy pracujący w CAMK PAN przedstawiają różnorodne zagadnienia związane z astronomią i badaniami kosmosu.

Pierwsze zajęcia odbędą się już w poniedziałek 22 lutego. Dr hab. Leszek Zdunik opowie wówczas jak zmierzyć najmniejsze gwiazdy? Tydzień później Weronika Narloch przedstawi "plotki z życia gwiazd". Wśród tematów marcowych spotkań znalazły się m.in. fale grawitacyjne i prawo powszechnego ciążenia.

W kwietniu naukowcy opowiedzą o źródłach fal grawitacyjnych, "poprzeczce" w Drodze Mlecznej, niemieckim programie rakietowym w czasie II Wojny Światowej. W maju i czerwcu miłośnicy astronomii wysłuchają prelekcji poświęconych ciemnej materii w galaktykach karłowatych, istnieniu życie poza Ziemią oraz "testom" ogólnej teorii względności.

Wykłady odbywają się w poniedziałki o godz. 17. w dużej sali wykładowej CAMK PAN przy ul. Bartyckiej 18 w Warszawie. Szczegółowy program cyklu „Spotkania z astronomią” można znaleźć na stronie: https://www.camk.edu.pl/pl/outreach/wyklady-popularne/

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022