Rusza polsko-niemiecki program Beethoven

Naukowcy prowadzący badania w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, którzy współpracują z niemieckimi naukowcami mogą starać się o finansowanie wspólnych prac w ramach programu Beethoven. Zgłoszenia można składać do grudnia 2014 roku.

Konkurs ogłosiły: Narodowe Centrum Nauki (NCN) i Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) na podstawie porozumienia o współpracy zawartego w lutym 2014 r.

O finansowanie badań mogą ubiegać się polsko-niemieckie zespoły, które prowadzą badania w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce. Rada Narodowego Centrum Nauki na realizację projektów dofinansowanych w konkursie przeznaczyła 10 mln zł.

Po stronie polskiej z wnioskami o przyznanie środków finansowych mogą występować m.in.: jednostki naukowe; konsorcja naukowe; sieci naukowe i jednostki organizacyjne uczelni niebędące podstawowymi jednostkami organizacyjnymi; centra naukowe Polskiej Akademii Nauk; centra naukowe uczelni; biblioteki naukowe.

Do konkursu kwalifikowane są te projekty badawcze, których okres realizacji jest nie krótszy niż 12 miesięcy i nie przekracza 36 miesięcy. Wnioskowana wysokość finansowania na cały okres realizacji polskiej części projektu badawczego nie może być mniejsza niż 150 tys. zł.

Do 10 grudnia 2014 r. wspólny wniosek o finansowanie polsko-niemieckiego projektu badawczego w formie elektronicznej musi złożyć kierownik niemieckiego zespołu badawczego. Wnioskodawca polski składa do Narodowego Centrum Nauki wniosek o finansowanie polskiej części projektu badawczego w formie elektronicznej do 15 grudnia 2014 r. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi do końca października 2015 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: http://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/beethoven1

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Na Politechnice Łódzkiej najwięcej chętnych na kierunki łączące technologię z biznesem

  • Fot. Adobe Stock

    BGK: studenci płatnych kierunków lekarskich mogą sięgać po preferencyjny kredyt na studia

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera