Wkrótce I Warmińsko-Mazurska Sesja Sprawozdawcza

Najważniejsze osiągnięcia badań archeologicznych z całego regionu Polski Północno-Wschodniej zostaną po raz pierwszy zaprezentowane na I Warmińsko-Mazurskiej Sesji Sprawozdawczej, która odbędzie się w dniach 24-26 października w Eko-marinie w Giżycku.

Sesja będzie poświęcona pamięci zmarłego w ubiegłym roku prof. Jerzego Okulicza-Kozaryna, wybitnego badacza dawnych dziejów Polski Północno-Wschodniej, byłego pracownika Instytutu Archeologii UW.

Spotkanie zgromadzi uczonych z wiodących ośrodków akademickich i naukowych z Polski (m.in. Torunia, Warszawy, Olsztyna), a także z krajów sąsiedzkich - Rosji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Będzie dotyczyć badań przeprowadzonych w latach 2008–2012. Głównym kluczem, wedle którego podzielono sesję, jest chronologia, jednak trzy inne odnoszą się do tematyki badań środowiskowych i „projektu Szurpiły” zainicjowanego przez prof. Okulicza–Kozaryna.

Równocześnie z konferencją wydana zostanie księga abstraktów, gdzie opublikowane zostaną polsko-angielskie streszczenia referatów, które będą prezentowane w trakcie obrad.

Organizatorami spotkania są: Instytut Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku, Ośrodek Badań Europy Środkowo-Wschodniej przy współpracy z Urzędem Miejskim w Giżycku.

Sesja będzie miała charakter otwarty. Mogą w niej wziąć udział wszyscy zainteresowani. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej.  

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera