Nauka dla Społeczeństwa

31.05.2023
PL EN
17.07.2013 aktualizacja 17.07.2013

Politechnika Wrocławska wśród najpiękniejszych na świecie

Politechnika Wrocławska znalazła się w gronie 15 najpiękniejszych uczelni świata. Dołączyła do uniwersytetów w amerykańskiej Virginii, brytyjskich Cambridge i Oksford. Zestawienie przygotował prestiżowy internetowy dziennik The Huffington Post wspólnie z amerykańską wytwórnią filmów animowanych Disney-Pixar.

„Wszyscy wiedzą, że piękny jest Uniwersytet Cambridge, a Oksford też całkiem niebrzydki. Jednak czy zwróciliście kiedyś uwagą na Uniwersytet Otago w Nowej Zelandii, Uniwersytet Xiamen w Chinach, czy Uniwersytet Aarhus w Danii” – piszą autorzy zestawienia.

Chcąc zwrócić uwagę na pięknie zaprojektowane i usytuowane uczelnie z całego świata The Huffington Post i wytwórnia Disney-Pixar wybrały 15 najpiękniejszych z nich.

Wśród wyróżnionych znalazła się Politechnika Wrocławska. „Uczelnia posiada liczne budynki, głównie w stylu modernistycznym, rozsiane po całym Wrocławiu. Te najważniejsze znajdują się na brzegu spokojnie płynącej Odry” – uzasadniają autorzy zestawienia.

W gronie najpiękniejszych znalazły się także m.in. brytyjskie uniwersytety w Cambridge i Oksford, australijski Uniwersytet w Sydney, Uniwersytet w Kapsztadzie w RPA, Uniwersytet Virginia w USA, Uniwersytet Otago w Nowej Zelandii, Uniwersytet Xiamen w Chinach, czy Uniwersytet Aarhus w Danii oraz Uniwersytet Otago z Nowej Zelandii.

Najpiękniejsze uczelnie na świecie można znaleźć na stronie: http://www.huffingtonpost.co.uk/2013/07/11/worlds-most-beautiful-universities_n_3578402.html#slide=2682420

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023