Studenckie „Flaszki” będzie można zobaczyć na UW

Studenci, którzy chcą zaprezentować wybrany przez siebie problem naukowy w krótkiej i atrakcyjnej formie, mogą zgłaszać się do ósmej konferencji: „Flaszki”. Wystąpienia będzie można zobaczyć 18 i 22 kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim.

Nazwa „Flaszki” pochodzi od angielskiego "flash talks" – określenia na treściwe i dynamiczne pięciominutowe wystąpienia. Koła naukowe Uniwersytetu Warszawskiego związane z naukami ścisłymi organizują ją już po raz ósmy.

"Część z wystąpień przedstawia ciekawe projekty i inicjatywy, inne zaś pozwalają znaleźć inspirację do działania. Różnorodność tematów pobudza wymianę idei oraz ułatwia nawiązywanie interesujących kontaktów. Flaszki mogą stać się dla każdego motywacją do fascynującego przedsięwzięcia" – zapowiada Filip Zarzyński ze Studenckiego Koła Fizyki UW.

Podczas ósmej edycji będzie można dowidzieć się o możliwościach obrony przed innymi kosmicznymi zagrożeniami; człowieku 2.0, czyli o technologii stającej się nie tylko częścią życia, ale i samego człowieka; wszechobecnej interferencji, czyli o tym, że wszystko podlega prawom mechaniki kwantowej.

"Wydarzenie cieszy się niezmiennie rosnącą popularnością wśród studentów i wszystkich ludzi ciekawych świata. Liczba uczestników sięgała w przeszłości 170 osób, dlatego tegoroczna wiosenna edycja została rozdzielona na dwa bliźniacze spotkania" – wyjaśnia Filip Zarzyński.

Pierwsza z dwóch konferencji odbędzie się w czwartek 18 kwietnia o godz. 18.15 na Wydziale Fizyki UW, ul. Hoża 69. Druga w poniedziałek 22 kwietnia o tej samej porze na Wydziale Biologii UW, ul. Ilji Miecznikowa 1.

Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na stronie: http://www.flaszki.waw.pl/

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera