Narodowe Centrum Nauki dołączyło do Science Europe

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Narodowe Centrum Nauki dołączyło do Science Europe – organizacji zrzeszającej agencje finansujące badania naukowe oraz instytucje badawcze z całej Europy. Będzie w niej reprezentowało interesy polskich naukowców na kontynencie.

Science Europe (SE) zrzesza ponad pięćdziesiąt organizacji i instytucji naukowych prowadzących lub finansujących badania naukowe, z dwudziestu pięciu krajów europejskich. Celem organizacji jest przede wszystkim wzmocnienie europejskiej przestrzeni badawczej poprzez zacieśnienie współpracy między instytucjami członkowskimi.

„Jednym z priorytetów SE jest reprezentowanie potrzeb środowiska naukowego w Europie oraz zwiększenie wpływu naukowców na kształtowanie ogólnoeuropejskich strategii związanych z badaniami naukowymi, a także wskazanie obszarów nauki, które należy rozwijać” – informuje NCN na swojej stronie internetowej.

Organizacja dąży również do pogłębiania współpracy z instytucjami wspierającymi naukę, zlokalizowanymi poza Europą i poszukiwania rozwiązań, dzięki którym finansowane ze środków publicznych badania naukowe przyczynią się do rozwoju gospodarki oraz przyniosą pożytek społeczeństwu.

Science Europe założono w 2011 r. Siedziba organizacji znajduje się w Brukseli. Szczegółowe informacje na temat organizacji są dostępne na stronie: http://www.scienceeurope.org/

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe CBK PAN

    Polscy naukowcy przetestują kosmiczną koparkę w warunkach imitujących te na Księżycu

  • Fot. Adobe Stock

    Badacze z Politechniki Łódzkiej współtworzą mapę drogową ESG

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera