Uczelnie i instytucje

Minister nauki: pojadę spotkać się z protestującymi w Poznaniu studentami

Poznań, 11.12.2023. Studenci okupują nieczynny Dom Studencki Jowita Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fot.  PAP/Jakub Kaczmarczyk
Poznań, 11.12.2023. Studenci okupują nieczynny Dom Studencki Jowita Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Minister nauki Dariusz Wieczorek zapowiedział, że jeszcze w czwartek pojedzie do Poznania, by spotkać się z protestującymi tam studentami, którzy nie zgadzają się na likwidację akademika. "Jestem też w kontakcie z panią rektor, pewnie dzisiaj zobaczymy, jakie ma propozycje rozwiązań" - powiedział Wieczorek w Radiu Zet.

Wieczorek był pytany w czwartek w Radiu Zet o studencki strajk w Poznaniu przeciw zamiarom uczelni, żeby sprywatyzować akademik "Jowita" i o to, czy pojedzie do studentów.

"Oczywiście, że pojadę. To nie może być tak, że dzisiaj minister nauki siedzi w gabinecie, rozwiązuje jakieś inne problemy, a tam studenci okupują akademik. Trzeba pojechać, zobaczyć jak wygląda sytuacja. Zobaczyć jakie są propozycje rozwiązań" - stwierdził minister.

Wieczorek zapewnił, że jest w kontakcie z rektor UAM. "Pewnie dzisiaj się zobaczymy; zobaczymy, jakie ma propozycje rozwiązań. Jadę pełen nadziei i (...) mam nadzieję, że ten protest się zakończy, bo jakieś rozwiązanie znajdziemy" - podkreślił.

"Dziś planuję być w Poznaniu. Jak pozałatwiam wszystkie najpilniejsze sprawy w ministerstwie, to wsiadam w auto i jadę. Tu nie ma co czekać" - podkreślił minister.

Dopytywany o blokadę prywatyzacji akademika Jowita, odpowiedział że to decyzja władz uczelni. "Mam wrażenie, że tam nie chodzi o prywatyzację tylko o to, że nie ma środków, by go wyremontować" - stwierdził. (PAP)

Agata Zbieg

agz/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Drużyny PWr Aerospace i KN KoNaR. Źródło: Politechnika Wrocławska

    Sukces Politechniki Wrocławskiej w międzynarodowych zawodach sond kosmicznych

  • Kraków, 13.02.2024. Robot marsjański zaprezentowany na konferencji prasowej w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Fot. PAP/Art Service

    Studenci AGH zwyciężyli zawody łazików marsjańskich w USA

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera