Zagranicznych studentów uczelni publicznych i niepublicznych, którzy nie tylko dobrze radzą sobie na studiach, ale też angażują się społecznie, naukowo lub sportowo, można zgłaszać do udziału w konkursie Interstudent. Aplikacje przyjmowane są do 8 grudnia.
"W XIV edycji konkursu Interstudent, jak co roku, będziemy nagradzać najlepszych zagranicznych studentów zdobywających wykształcenie na polskich uczelniach. Szukamy dobrych studentów, ciekawych i ambitnych ludzi, ale przede wszystkim aktywnych i zaangażowanych w środowisko akademickie swojej uczelni. I co roku, dzięki współpracy ze szkołami wyższymi, znajdujemy wielu znakomitych kandydatów" - informuje organizator konkursu, Fundacja Edukacyjna Perspektywy.
Do konkursu można zgłaszać zagranicznych studentów uczelni publicznych i niepublicznych ze wszystkich stopni studiów, wszystkich kierunków i krajów. Organizatorzy czekają na kandydatury osób, które nie tylko dobrze radzą sobie na studiach, ale też angażują się społecznie, naukowo, sportowo.
Nagrody zostaną przyznane w trzech podstawowych kategoriach: studia licencjackie, studia magisterskie i studia doktoranckie (szkoły doktorskie). Kapituła może także przyznać Nagrodę Specjalną na szczególne osiągnięcia i zaangażowanie.
Podstawą udziału w konkursie jest wypełnienie i przesłanie ankiety, dostępnej na stronie internetowej. Mogą ją przesyłać: rektorzy lub prorektorzy, dziekani lub prodziekani, uczelniane biura współpracy międzynarodowej, samorządy studentów i kierownictwa innych organizacji studenckich. Kandydatów mogą również zgłosić koleżanki i koledzy ze studiów.
Ankiety przyjmowane są do 8 grudnia 2023. Potem zbierze się Kapituła Konkursu, której pracami kieruje prof. Jerzy Lis, przewodniczący Komisji ds. Międzynarodowych KRASP.
Konkurs objął Honorowym Patronatem przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich – prof. Arkadiusz Mężyk.
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Interstudent 2024 nastąpi w 8 lutego 2024 podczas Gali towarzyszącej konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2024”, której gospodarzem będzie Politechnika Poznańska.
Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie internetowej.
Nauka w Polsce
ekr/ zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.