Interstudent - poszukiwani najlepsi studenci zagraniczni w Polsce

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Zagranicznych studentów uczelni publicznych i niepublicznych, którzy nie tylko dobrze radzą sobie na studiach, ale też angażują się społecznie, naukowo lub sportowo, można zgłaszać do udziału w konkursie Interstudent. Aplikacje przyjmowane są do 8 grudnia.

"W XIV edycji konkursu Interstudent, jak co roku, będziemy nagradzać najlepszych zagranicznych studentów zdobywających wykształcenie na polskich uczelniach. Szukamy dobrych studentów, ciekawych i ambitnych ludzi, ale przede wszystkim aktywnych i zaangażowanych w środowisko akademickie swojej uczelni. I co roku, dzięki współpracy ze szkołami wyższymi, znajdujemy wielu znakomitych kandydatów" - informuje organizator konkursu, Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Do konkursu można zgłaszać zagranicznych studentów uczelni publicznych i niepublicznych ze wszystkich stopni studiów, wszystkich kierunków i krajów. Organizatorzy czekają na kandydatury osób, które nie tylko dobrze radzą sobie na studiach, ale też angażują się społecznie, naukowo, sportowo.

Nagrody zostaną przyznane w trzech podstawowych kategoriach: studia licencjackie, studia magisterskie i studia doktoranckie (szkoły doktorskie). Kapituła może także przyznać Nagrodę Specjalną na szczególne osiągnięcia i zaangażowanie.

Podstawą udziału w konkursie jest wypełnienie i przesłanie ankiety, dostępnej na stronie internetowej. Mogą ją przesyłać: rektorzy lub prorektorzy, dziekani lub prodziekani, uczelniane biura współpracy międzynarodowej, samorządy studentów i kierownictwa innych organizacji studenckich. Kandydatów mogą również zgłosić koleżanki i koledzy ze studiów.

Ankiety przyjmowane są do 8 grudnia 2023. Potem zbierze się Kapituła Konkursu, której pracami kieruje prof. Jerzy Lis, przewodniczący Komisji ds. Międzynarodowych KRASP.

Konkurs objął Honorowym Patronatem przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich – prof. Arkadiusz Mężyk.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Interstudent 2024 nastąpi w 8 lutego 2024 podczas Gali towarzyszącej konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2024”, której gospodarzem będzie Politechnika Poznańska.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie internetowej. 

Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Politechnika Warszawska

    Studencki most kratowy z międzynarodowym uznaniem

  • Fot. Adobe Stock

    Studenci strajkują przeciw sprzedaży akademika UJ; uczelnia: są postępy w rozmowach

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera