MEiN: pięć projektów humanistycznych z finansowaniem

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Pięć projektów otrzymało dofinansowanie w konkursie Fundamenty w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Dwa z nich dotyczą myśli Jana Pawła II. Łączna kwota wsparcia to ponad 5,5 mln zł.

Wyniki pierwszego rozstrzygnięcia w 13. edycji konkursu w module Fundamenty Ministerstwo Edukacji i Nauki podało na stronie internetowej.

Dokładna kwota przeznaczona na projekty to 5 742 001,5 zł.

Granty otrzymały:

Akademia Zamojska – „Przewodnik pedagogiki społecznej Jana Pawła II” (2 404 503,00 zł);

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – Osoba i naród – perspektywa Jana Pawła II (1 317 343,20 zł);

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – O sprawne funkcjonowanie państwa. Wojewodowie Drugiej Rzeczypospolitej (1919-1939). Portret zbiorowy i słownik biograficzny (1 269 582,90 zł);

Polskie Towarzystwo Historyczne – Obraz Rzeczypospolitej w słownikach i encyklopediach długiego wieku osiemnastego – perspektywy francuska, brytyjska i niemiecka (488 982,00 zł);

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – Powiśle 1772-1945. Perspektywa narodowościowa i społeczno-religijna (261 590,00 zł).

W ramach modułu "Fundamenty" dofinansowanie mogą otrzymać wieloletnie projekty edycji źródeł i dokumentów, opracowania edytorskie oraz kompendia wiedzy służące do badań nad polskim dziedzictwem kulturowym oraz monografie i studia dotyczące zagadnień o szczególnym znaczeniu dla polskiej tożsamości narodowej.

W bieżącej edycji konkursu oceniane były projekty dotyczące dwóch tematów konkursowych: „Naród – państwo – terytorium” oraz „Obraz Rzeczpospolitej w Europie od XVI do XVIII wieku”.

Nauka w Polsce

bar/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe NAWA

    40 farmaceutów i lekarzy otrzyma finansowanie w ramach programu Walczak NAWA

  • Gala Nagrody Przewroty. Źródło: CNK

    Centrum Nauki Kopernik przyznało Nagrodę Przewroty za działania zmieniające edukację

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera